b_300_300_16777215_10_images_gorgijjjjjj.jpgاساس :امام جمعه اهل سنت آزادشهر در خطبه های نماز جمعه امروز (5 شهریور )خود با اشاره به مقام و منزلت بالای صحابه رسول اکرم صلی الله علیه و صحبه و سلم خواستار شناخت حقایق صحابه از طرف همه افراد شد.

مولوی گرگیج  در ابتدای سخنان امروز خود پس از تلاوت آیه 100 سوره توبه گوشه ای از فضایل اصحاب پیامبر (ص) را مورد بررسی قرار داد و خاطرنشان ساخت: یاران پیامبر(ص) دارای فضایل بسیاری هستند، مهاجرین و انصار (رض) پیشگامان امت اسلامی هستند، حدود 22 آیه صراحتا در مورد فضایل صحابه (رض) ذکر شده است،  پس ما موظفیم نسبت به آنان محبت داشته باشیم، بغض و کینه ای از آنان در وجودمان نباشد و از آن ها همواره به خوبی یاد کنیم.  
وی در ادامه  با توجه به حدیثی از رسول الله (ص) درمورد شأن صحابه (رض) اضافه کرد: یاران من (رض) را بد و بیراه نگویید، قسم به ذاتی که روح و جسمم در اختیار اوست اگر شما به اندازه کوه اُحد طلا انفاق کنید با دو کیلو گندمی که یارانم انفاق کرده اند برابری نمی کند، پیامبر (ص) این سخنان را در مقابل مردم یمن فرمودند که خود را برتر می پنداشتند و نسبت به اصحاب (رض) گستاخی می کردند.
مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه به نقل از حضرت زین العابدین (رض) در خصوص جایگاه صحابه (رض) اظهار داشتند:  اولین رهروان اسلام مهاجرین و انصار بودند، مگر می شود کسانی که به این افراد (مهاجرین و انصار) اهانت می کنند باز هم خود  را از امت پیامبر (ص) بدانند. پ
مولوی گرگیج  همچنین با اشاره به منزلت صحابه (رض) در آیات قرانی تأکید کردند: آیات بسیاری در شأن صحابه (رض) نازل شده است، به طور خلاصه اشاره می کنم که خداوند سه مدال افتخار را به صحابه تقدیم نمودند.
 اولین مدال در آیه 4 و 74 سوره انفال هست که خداوند شهادت می دهد آنان مؤمنان به حق هستند، مدال دوم، آیه 22 سوره مجادله است که خداوند می فرمایند که ایمان در دل آنها نوشته شده است.
خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر ادامه داد: سومین مدال در آیه 100 سوره توبه هست که خداوند از آنان راضی شده است و رضایت الهی بزرگترین سعادت و نعمت بهشت می باشد که به سادگی به دست نمی آید بلکه از سوی خداوند صادر می شود و این بزرگترین مدالی هست که خداوند به اصحاب (رض) اعطا کرده است.  
وی در پایان خطاب به نمازگزاران گفت: ما باید از یاران پیامبر (ص) پیروی کنیم و نباید نسبت به آنان بی احترامی کنیم، همه موظفیم که زندگینامه اصحاب پیامبر(ص) را یکی یکی مطالعه کنیم و راه روش آنان را  به فرزندان خود نیز بیاموزیم.

مطالب مرتبط:

مناقشه چین و کُردها بر سر مناطق نفت خیز سوریه

ا

صدها هزار کاتالونیایی در دفاع از استقلال راهپیمایی

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : اسلام کسب علم و دانش

کشف اسناد قوانین داعش درباره زنان

واکنش ها به اظهارات رئیس جمهوری افغانستان درباره ح

مولوی عبدالحمید:امنیت و ثبات ایران ثمره وحدت و همد

ارتش عراق به نخستین منطقه مسکونی موصل رسید

ا

توضیحات پدر عامل حمله تروریستی در اسپانیا

آغاز به کار نمایشگاه رمضان در مسجد جامع اندونزی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز