b_300_300_16777215_10_images_4587.jpg

حملات عربستان به یمن 2 هزار و 571 کشته و 3 هزارو 897 زخمی برجا گذاشته است در میان کشته ها 381 کودک و 214 زن هستند. و در میان زخمی ها نیز 618 کودک و 455 زن دیده می شوند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی "شرف غالب لقمان" سخنگوی ارتش یمن، جنگنده های عربستان و متحدانش به 334 منطقه مسکونی حمله و 2 هزار و 265 منزل را تخریب کردند که 91 منزل بر سر ساکنین اش خراب شد و 40 هزار خانواده هم بی خانمان و آواره شده اند.

لقمان افزود : بیش از هزار و 200 مرکز خدماتی عمومی و مسجد از جمله 72 مرکز آموزشی با خاک یکسان شد و 2 منطقه باستانی نیز ویران شده است.

لقمان اعلام کرد : جنگنده های متجاوز همچنین 11 مجتمع تجاری ، 6 ایستگاه سوختی و 35 خودروی باری را با محموله هایش منهدم کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت : تخریب عمدی منازل، بازارها ، پایگاه های نظامی ، پل ها ، راه ها و مراکز مهم بیانگر دشمنی و کینه عربستان با مردم یمن است .

لقمان گفت : هدف عربستان از محاصره هوائی ، دریائی و زمینی یمن به زانو درآوردن مردم این کشور است .

لقمان اظهار داشت: عربستان با حمله وحشیانه و کثیف خود به یمن سلاح هایی را که شرکت های اسلحه سازی آمریکا و دیگر کشورها تولید کرده اند ، آزمایش می کند که بهای آزمایش چنین سلاح هایی کشته شدن زنان ، کودکان و سالخوردگان یمنی است و شواهد و قراین حاکی از استفاده از سلاح ها و بمب های ممنوعه در تجاوز به یمن است.

لقمان گفت: عربستان مانع نزدیک شدن کشتی های حامل مواد غذایی، سوخت و کمک های پزشکی به یمن می شود و مراکز تولید و انبارهای مواد غذایی را منهدم می کند تا مردم یمن را گرسنه نگه دارد و به زانو دربیاورد .

لقمان اعلام کرد : با وجود شدت حملات عربستان برای تضعیف ارتش یمن و حمایت از گروه های تروریستی و خرابکار، تحولات میدانی نشان می دهد که ارتش یمن با کمک مردم همچنان در برابر تجاوزات و حملات ایستاده است و همچنین با القاعده و دیگر گروه های تروریستی می جنگد.

مطالب مرتبط:

ریشه های جنگ و خشونت در بلاد اسلامی

اقلیم کردستان عراق یک گام دیگر به الحاق استان کرکو

استعفای بیش از ۶۰ افسر عربستانی

ایجاد یک پایگاه نظامی قوی چین در افغانستان

فتو خطرناک‌تر از داعش است

ا

داعش 5 جوان عراقی را اعدام کرد

تاسیس حزب جدید" ملی مسلم لیگ" در آستانه انتخابات س

پارلمان عراق،برای محاکمه ترکیه دست‌به‌کار می‌شود

هندوستان تا ۲۰۶۰ به بزرگترین کشور مسلمان نشین جهان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات