b_300_300_16777215_10_images_0000000000015.jpg
 
سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با انتقاد از حفاری های رژیم صهیونیستی در اطراف مسجدالاقصی، این حفاری ها را خطری بزرگ برای این مکان مقدس و تاریخی خواند.
 

به گزارش آناتولی، "یوسف المحمود" در یادداشتی کتبی به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی، با اشاره به ادامۀ اقدامات رژیم اسرائیل علیه این مکان مقدس، از ادامه این گونه رفتارها درقبال مقدسات مسلمانان ابراز تاسف کرد.
در این یادداشت آمده است: نشست بنا و شکاف‌های ناشی از حفاری‌هایی که از سوی نیروهای اشغالگر در زیر و اطراف مسجدالاقصی انجام می گیرد، به ما در مورد خطراتی بزرگ هشدار می دهند.


علاوه بر این نیروهای اسرائیلی با ممانعت از ورود فلسطینی ها و سایر افراد از عبادت در مسجدالاقصی جلوگیری کرده و با دور کردن آن ها از حریم مقدس این مسجد، قوانین نژادپرستانه ای را اعمال می کنند. محافظین و عبادت کنندگان در مسجد الاقصی را بازداشت و آن ها را اذیت می کنند.


المحمود در بخش دیگری از یادداشت خود، رفتار و سیاست رژیم صهیونیستی در قبال حرم الشریف را ناقض آشکار حقوق بین الملل دانسته و از کشورهای عربی و اسلامی و هم چنین جامعه جهانی خواسته است تا اقدامات فوری را برای رهایی مسجدالاقصی و قدس انجام دهند.


مسجد الاقصی در 21 آگوست 1969 به دست یک شهرک نشین صهیونیست استرالیایی الاصل به نام "دنیس مایکل روهان" به آتش کشیده شد، و در نتیجه این آتش سوزی؛ منبر هزار ساله صلاح الدین ایوبی و مهراب جامع مسجدالقبلی در آتش سوختند.

مطالب مرتبط:

یکی از رهبران اخوان المسلمین در زندان جان سپرد

ص

فوتبالیستها به دیدار بی خانمان ها در ایتالیا رفتند

تکفیر بی رویه و مبانی فقهی

مولوی رئیسی:اختلافات جزئی نباید مسلمانان را از هم

 

مرکز کنترل جدید برای جاسوسان آمریکایی در غرب آسیا

ا

اعدام 70 سنّی عراقی به‌دست داعش تایید شد

مولانا ساداتی: احراز صلاحیت و نیز رد صلاحیت داوطلب

رونجه اندرسون ، گرویدن خود را به دین اسلام اعلام ک

زاکربرگ از طرح مبارزه با پخش زنده قتل ها در فیسبوک

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات