b_300_300_16777215_10_images_14455.jpg

مقامات میانمار با احضار ده‌ها معلم مسلمان روهینگیایی، آنها را مجبور کردند تعهدنامه‌ای کتبی را مبنی بر عدم تدریس آموزه‌های قرآنی و اسلامی امضا کنند.

برخی ناظران محلی بر این باورند که این اقدام مقامات میانمار در منع مسلمانان روهینگیا از فراگیری قرآن و آموزه‌های دین اسلام، آینده هویت اسلامی را در ایالت «اراکان» این کشور به خطر می‌اندازد.
بنا بر این گزارش، مقامات میانمار ده‌ها نفر از معلمان مسلمان روهینگیا در مناطق جنوبی شهر «منگدو» را احضار و آنها را مجبور به امضای تعهدنامه‌ای کتبی کردند که بر اساس آن، معلمان حق تدریس و آموزش قرآن و یا هر چیزی که مرتبط با تعالیم و آموزه‌های اسلامی می‌شود، ندارند.
بر اساس این تعهدنامه، معلمان مسلمان روهینگیا حتی اجازه تدریس قرآن و علوم اسلامی را در خانه‌های خود نیز ندارند.
در همین راستا، مقامات میانمار، معلمان را تهدید کردند که در صورت نقض مفاد این تعهدنامه به بیش از ۱۰ سال حبس محکوم می‌شوند.
مقامات میانمار همچنین به آنها ابلاغ کرده‌اند که در آینده نیز تحت کنترل مقامات این کشور قرار خواهند داشت.
شواهد حاکی از آن است که مقامات میانمار تلاش دارند این تصمیم را در سایر مناطق و شهرهای ایالت «آراکان» (ایالت مسلمان‌نشین میانمار) اجرایی کنند.
لازم به ذکر است مقامات میانمار در دولت نظامی قبلی این کشور، بسیاری از مساجد و مدارس روهینگیا را پس از حوادث خشونت‌بار علیه مردم این منطقه در سال ۲۰۱۲ میلادی تعطیل کردند و با وجود تغییرات دموکراسی در این کشور و روی‌ کارآمدن نظام جدید، اما همچنان وضع مدارس و مساجد منطقه روهینگیا تغییر نکرده است.

مطالب مرتبط:

فرار داعشی ها از موصل / تروریست ها در راه ترکیه و

سازمان همکاری اسلامی جریان «گولن» را تروریستی اعلا

ب

دولت یمن هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرد

اسم نخست وزیر آینده اسرائیل محمد خواهد بود!

پ .ک .ک از تشکیل شورای محلی در مرز عراق و سوریه خب

اعلام جنگ فیلیپین علیه کانادا

داعش پيرزن 80 ساله را آتش زد!

مخالفت روسیه با مواضع ضد ایرانی ترامپ

انتقاد وزرای خارجه ترکیه و قطر درباره افزایش فشار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات