b_300_300_16777215_10_images_35262.jpg

 در حالی که پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه، مساله احیای حکم اعدام به یکی از داغ‌ترین موضوعات در عرصه سیاسی ترکیه تبدیل شده اظهارات بنعالی ییلدیریم مبنی بر اینکه مرگ‌هایی بدتر از مرگ یکباره وجود دارد، نشان از تلاش آنکارا برای خاموش کردن شعله‌های احیای مجازات اعدام و کوتاه آمدن در این مساله دارد.

به نقل از روزنامه حریت، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی با بیان اینکه نمی‌توان علیه کودتاچیان با حس انتقام‌جویی رفتار کرد، گفت: مجازات اعدام، مرگ یک باره به همراه دارد اما باید کودتاچیان مرگ‌هایی بیش از مرگ یکباره را تجربه کنند، چنین مجازاتی عادلانه خواهد بود.
وی با اشاره به فتح‌الله گولن به عنوان طراح اصلی کودتای 15 ژوئیه گفت: وی به جزای عمل خود خواهد رسید اما ما نمی‌خواهیم براساس حس انتقام‌گیری رفتار کنیم.
وی با اشاره به سازمان فتح‌الله گولن گفت: سازمان گولنیست سازمانی غیرشفاف است، به همین دلیل نمی‌توان فهمید که در داخل این سازمان چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما از این افراد همانند خروج یک غده سرطانی از بدن انسان، خلاص خواهیم شد.
ییلد یریم در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: حملات تروریستی از جمله کودتای 15 ژوئیه بر اقتصاد ترکیه تاثیری نداشته است، هم سیستم بانکی و هم بخش‌های مالی به خوبی فعالیت می‌کنند. ترکیه برای سرمایه‌گذاری‌ها  آماده است. بیایید به تروریست‌ها اجازه ندهیم که خللی در حرکت ترکیه ایجاد کنند. بر اقتصاد کشور متمرکز شویم و کشور را به جلو پیش ببریم.

مطالب مرتبط:

پوتین به طور رسمی نامزد ریاست جمهوری روسیه اعلام ش

ده ها مسئول عراقی به خارج از این کشور گریختند

افتتاح آکادمی اسلامی بلغار در تاتارستان روسیه

فریادهای دلخراش از آراکان

حملۀ تروریستی منچستر انگلیس با وام دانشجویی

تناقضات اظهارات وزیرخارجه آمریکا در قاهره

مولوی نعمتی:دوری مسلمانان از قرآن و سنت رسول الله

نماز جماعت سربازان روس و مصری

ا

تصویب قانون ضد انسانی از سوی صهیونیست ها

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات