b_300_300_16777215_10_images_01212422.jpg

با وجود شرایط و محدودیت‌های حقوقی و دینی در خصوص پدیده چند همسری در مراکش، نتایج تازه‌ترین نظرسنجی، بیانگر آن است که حدود 71 درصد پرسش شوندگان موافق این پدیده هستند.

با وجود تمام محدودیت‌های حقوقی و دینی و شرایط بازدارنده، به نظر می رسد جامعه مراکش همچنان با پدیده چند همسری سازگاری دارد، این درحالی است که فعالان حقوقی، چند همسری را خدشه‌دار کننده حقوق و شخصیت زن می دانند.
براساس نتایج نظرسنجی روزنامه مراکشی "هسپرس" که بیش از 48 هزارو 401 نفر در آن شرکت کردند، 71.37 درصد از پرسش شوندگان مراکشی موافق چند همسری بودند و 28.36 درصد مخالفت خود را با  این پدیده اعلام کردند.
"عایشه لخماس" از اتحادیه کار زنان مراکشی در این خصوص  گفت: چند همسری حقوق و کرامت، شخصیت و انسانیت زنان را خدشه دار می‌کند.
وی با بیان این که برخی احکام قضایی صادره در خصوص جواز چند همسری، واهی و بی اساس است، بیان داشت: یکی از این احکام، اجازه ازدواج مجدد به مرد در صورتی  است که همسر اول او فرزند پسر به دنیا نیاورد،  درحالی  که زن در این زمینه مسئولیتی در قبال تعیین جنسیت جنین ندارد.
این فعال حقوق بشری تاکید کرد که در اغلب اوقات زن اول با ازدواج مجدد همسرش مخالف است و برای راضی شدن به این امر تحت فشار قرار می گیرد.
"لحسن السکنفل" رئیس شواری علمی کارگری شهر صخیرات مراکش نیز با اشاره به این که چند همسری گاهی واجب و گاهی حرام است، از مردان خواهان چند همسری خواست با پیردخترها ازدواج کنند.
وی افزود: یکی از شرایط چند همسری، استطاعت مالی و جسمی است، زیرا ازدواج مجدد باعث تشکیل خانواده جدید می شود و فردی که دست به چنین اقدامی می زند باید بتواند تمام شرایط مادی و معنوی را برای این خانواده ها فراهم کند.

مطالب مرتبط:

پشت پرده شبکه اسلام هراسی در غر ب

شیوع بی سابقه بیماری ایدز در "پاکستان"

ترکیه بدنبال ساخت ناو هواپیمابر

عوامل مهم در ساختار دینی و اخلاقی فرزندان

عریقات: انتقال سفارت آمریکا به قدس در منطقه دریای

جایزه 10 هزار دلاری برای پیدا کردن مرد تهدید کننده

کمپین پزشک مسلمان برای فرمانداری میشیگان / عکس

یک مسئول حزبی ترکیه : داعش جانوری خطرناک است.

کشوری که ماهانه 20000 میلیارد از بانک قرض می‌کند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز