b_300_300_16777215_10_images_052825.jpg

 نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با حملۀ مجدد به مهاجران مسلمان گفت نباید اجازه داد فردی از کشورهای «تروریست» به آمریکا وارد شود.

«دونالد ترامپ،»  نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، که یکی از پایه های تبلیغات انتخاباتی اش دشمنی با مهاجرت و مهاجران مسلمان است، پنج شنبه شب، در جمع هوادارن خود در شهر پورتلند ایالت مینه سوتا مدعی شد: «ما به افرادی از کشورهای تروریستی اجازۀ ورود به کشورمان را می دهیم. در حالی که نباید به آنان اجازۀ ورود داد؛ زیرا نمی توانیم شناخت دقیقی از آنان داشته باشیم.»
او افزود: «ما اصلا فکر نمی کنیم که آنان چه کسانی هستند. شاید این بزرگ ترین اسب تروای تاریخ باشد». ترامپ همچنین به هوادران خود گفت تروریست ها، از جمله عناصر داعش، به عنوان پناهنده در حال ورود به آمریکا هستند.
به گزارش بی بی سی عربی، ترامپ در ادامه، نام برخی از این کشورها مانند افغانستان، عراق، مغرب، پاکستان، سومالی، سوریه، ازبکستان و یمن را ذکر کرد و مدعی شد افرادی از این کشورها به آمریکا می آیند که به دلیل انجام یا برنامه ریزی عملیات های تروریستی، آموزش تروریست ها برای تهیه بمب و حمایت از گروه های تروریستی بازداشت شده اند. او با خشم گفت: «ما با عده ای حیوان سر و کار داریم.»
ترامپ پیش تر با طرح پیشنهاد ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به آمریکا جنجال بزرگی ایجاد کرده بود. او، همچنین، از هیلاری کلینتون، نامزد رقیب خود، به دلیل برنامه اش جهت پذیرش شمار بیشتری از پناهندگان به شدت انتقاد کرده است.

مطالب مرتبط:

پیدا شدن هواپیمای نظامی ناپدید شده میانمار

اظهارات پوتین درباره جنگ در سوریه

رئیس جمهور برای همدردی با خانواده معدنچی ها به گلس

بنگلادش خواهان ایجاد منطقه امن برای مسلمانان میانم

دختران به شخصه تصمیم بگیرند که آیا می خواهند روسری

جزئیات پروازهای حج اعلام شد

تهیه نقشه جدیدی برای جهان به دستور پوتین

اعلام ممنوعیت برگزاری انتخابات روسیه در کشورهای هم

حمایت مصر از حفظ تمامیت ارضی سوریه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات