b_300_300_16777215_10_images_avareh1.jpgاساس :رییس مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به این که شمار آوارگان جهان درسال 2015 به 65 میلیون و300 هزار نفر رسید، گفت: این رقم از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است.

'مورگنز لیکتوفت'رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز دوشنبه درسخنانی به مناسبت سالروز پناهجویان این سازمان شمار آوارگان جهان در سال 2015 را 65 میلیون 300هزار نفر اعلام کرد و افزود: این رقم شامل21میلیون و300 هزار پناهنده،40میلیون و 800 هزار آواره داخلی و 3 میلیون و200 هزار نفری است که در سایر کشورها درخواست پناهندگی کرده اند.
وی شمار افرادی که به دلیل شرایط اجتماعی و سیاسی نامساعد خانه و کاشانه خود را در دهه گذشته ترک کرده اند نسبت به دهه پیشین دو برابر ذکر کرد و افزود : انتشار آمار مربوط به این آوارگان کمکی به درد میلیون ها آواره در سراسر جهان نخواهد کرد و با تاکید بر ضرورت همکاری های بیشتر جهانی برای رسیدگی به وضعیت این آوارگان نخستین قدم کمک به آوارگان را یافتن راهی برای حل بحران های بی شمار جهان ذکر کرد.
وی همچنین دسترسی به منابع کافی برای تامین نیازهای این افراد را ضرورتی غیرقابل انکار برای کمک به این آوارگان توصیف کرد.
به گفته رییس مجمع عمومی سازمان ملل نزدیک به 51 درصد از مجموع پناهجویان در سال 2014 کودکان خردسالی بوده اند که نیمی از آنها از تحصیل محروم مانده اند.
وی با اشاره به این که 86 درصد از پناهجویان درمناطقی زندگی می کنند که از نظر اقتصادی توسعه نیافته محسوب می شوند خواستار همبستگی و کمک بیشتر ازسوی جامعه جهانی به کشورهای کم درآمدی شد که میزبانی این افراد را به عهده دارند.
رییس مجمع عمومی سازمان ملل درجایی از سخنان خود با ابراز نگرانی شدید از نقض قوانین جهانی حقوق بشر به عنوان عامل افزایش پناهندگان و آوارگان جهان خواستار هم صدایی جهانی علیه نقض حقوق بشر شد.

اساس: بخش عمده آوارگان را در دنیا مسلمانان شکل می دهند.ظهور گروه های تکفیری و در راس آن داعش مهم ترین عامل آوارگی مسلمانان بوده است .

مطالب مرتبط:

کلاس های آموزشی برای نخبگان قرآنی اهل سنت در طول س

اخوانی های مصر از ایدز خطرناکترند!

واکنش سازمان اروپایی ـ بحرینی حقوق بشر به حبس شیخ

فرمان بغدادی برای اعدام عناصر فراری

عالم افغانی: مسلمانان باید اختلاف را کنار بگذارند

تصاویر دردناک از مرگ دختر یمنی بر اثر سوء تغذیه!

اظهار همدردی مولانا عبدالحمید با حادثه‌دیدگان آتش‌

روسیه آمریکا را به مذاکرات صلح سوریه دعوت می کند

واکنش تند حزب اسلامی به شکل گیری شورای عالی ائتلاف

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز