b_300_300_16777215_10_images_00000000000018.jpg

گروگان کانادایی "گروه تروریستی ابو سیاف" شاخه فیلیپینی "گروه تروریستی القاعده" و هم پیمان "داعش" در جنوب شرق آسیا، اعدام شد.

 

پیش از این، این گروه تروریستی دولتمردان کانادایی را تهدید کرده بود که اگر مبالغ هنگافتی که ابوسیاف درخواست کرده، پرداخت ننمایند، «رابرت هال» را در روز معین شده ای خواهند کشت.

 

منابع خبری فیلیپینی، روز گذشته اعدام هال را تایید کردند و اعلام کردند این اعدام در جزیره "سولو" در جنوب غربی "فیلیپین" و مقر گروه تروریستی ابوسیاف صورت گرفت.

 

رابرات هال یکی از چهار گروگانی بود که از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵، در بند این گروه تروریستی بوند. هال و «جان ریدسدل» دیگر تبعه کاندایی به عنوان مجریان استخراج معدن در فیلیپین مشغول به کار بودند که به همراه یک زن فیلیپین و یک تبعه نروژی، توسط گروه تروریستی ابوسیاف به گروگان گرفته شدند و ریدسدل، در اوائل ماه آپریل سال جاری اعدام شد.

 

ماه گذشته «جاستین ترودو» نخست وزیر "کانادا" از سران کشور های "G7" خواست تا مبالغ درخواست شده توسط این گروه تروریستی تامین و به آنان پرداخت شود تا از اعدام دیگر تبعه دربند این گروه تروریستی جلوگیری شود که با عدم تحقق این خواسته، تبعه دوم کشور کانادا نیز به سرنوشت دیگر هم وطنش مبتلا و اعدام شد.

 

طبق گزارش خبرگزاری "cbc" کشور کانادا، مقامات این کشور هرگز به طور مستقیم با گروه تروریستی ابوسیاف وارد مذاکره نشدند ولی در هفته های اخیر کمک های زیادی را به ارتش فیلیپین برای انجام عملیات آزادسازی گروگان ها ارسال کرده بود که شامل کمک های مستشاری، نظامی و اطلاعاتی می شد.

مطالب مرتبط:

کمک مالی مسلمانان روزه دار آمریکایی به بنیاد کودکا

یونیسف به دنبال درج نام اسرائیل در لیست گروه های ت

ماموستا عزیز بابایی: بندگان باید زمینه مغفرت خداون

جشنواره سالانه قرآن در مسکو برگزار می‌شود

 

غراوی:مسئولان در حادثه سیل اخیر مدیریت بحران را جد

"یوتل ست" برای داعش تامین خدمات می‌کند؟

زلزله شش ریشتری ... باز هم کرمانشاه!

لوپن برنامه ای برای ممانعت از ورود مسلمانان به فرا

دستور البغدادی برای استفاده داعش از زندانیان به عن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز