b_300_300_16777215_10_images_0000000000000000.jpg

کوچک ترین اسیر فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی در آخرین ملاقات با مادرش تنها یک چیز از او خواست؛ قرآن و نوشیدنی تمر هندی که هر سال بر سر سفره افطار ماه مبارک رمضان می دید.

 

«شادی فراح» در جریان این ملاقات به مادرش اعلام کرد که خودش را آماده روزه داری در زندان صهیونیستی می کند، اما اداره زندان های صهیونیستی با درخواست این مادر فلسطینی برای گفتگوی تلفنی با فرزند اسیرش به فاصله یک روز مانده تا آغاز ماه مبارک رمضان و حتی طی چند روز گذشته از این ماه مخالفت کرد.

 

«فریهان» مادر شادی می گوید: اطلاعی از او ندارم. یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان توانستم با او ملاقات کنم، اما با درخواست من برای گفتگوی تلفنی با او به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک مخالفت کردند.

 

شادی فراح مانند دیگر اسرای دربند زندان های صهیونیستی نیست، بلکه کوچکترین اسیر دربند زندان های این رژیم به شمار می رود که هنوز به سن ۱۲ سالگی هم نرسیده است، اما رژیم صهیونیستی با او مانند یک اسیر بالغ و حتی بدتر از آن رفتار می کند و به خاطر داشتن کارت شناسایی مربوط به شهر قدس برخورد سختگیرانه تری با او دارد.

 

شادی در تاریخ ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۵ به همراه دوستش «احمد زعتری» (۱۳ ساله) به اتهام همراه داشتن سلاح سرد در منطقه واقع در نزدیکی دروازه باب العامود در وسط قدس اشغالی بازداشت شد و رژیم صهیونیستی او را متهم به تلاش برای اجرای عملیات مقاومتی و زخمی کردن نظامیان صهیونیستی کرد و پس از چند جلسه بازجویی و محاکمه در دادگاه، او را به روانه مرکز بازداشت کودکان و نوجوانان در شهر طمره واقع در فلسطین اشغالی سال ۱۹۴۸ کرد و شادی از آن زمان در این بازداشتگاه به سر می برد.

 

مادر شادی می گوید که نظامیان صهیونیستی توجهی به کودک بودن او نکردند و وی را راهی مرکز بازداشت نوجوانان کردند و این در حالی است که همه زندانیان دربند این مرکز از لحاظ سنی بزرگتر از شادی هستند و به خاطر جرایم کیفری، سرقت و جرایم مرتبط با مواد مخدر بازداشت شده اند، اما مراجع صهیونیستی مراعات وضعیت روانی و اتهام وی را نمی کنند.

 

مادر این نوجوان اسیر فلسطینی، به خاطر داشتن کارت شناسایی سکونت در کرانه باختری، تنها هر سه ماه یک بار می تواند شادی را ببیند، اما پدرش هر ۱۵ روز یکبار می تواند به ملاقات او برود.

 

سازمان صلیب سرخ شادی را جزء اسرای امنیتی نمی داند و از همین رو، به مادرش تنها هر سه ماه یکبار اجازه ملاقات با او را می دهد و این مادر هر دو هفته فقط یکبار می تواند با فرزند اسیرش به مدت تنها ۱۰ دقیقه گفتگوی تلفنی داشته باشد.

 

خانواده شادی فرحان علاوه بر محدودیت در ملاقات با فرزند اسیرشان، برای دیدن او باید از جیب خودشان هزینه کنند و صلیب سرخ هیچ کمکی به آنها ارائه نمی دهد و این مساله باعث تحمیل هزینه های بیشتر بر این خانواده می شود.

 

از آغاز انتفاضه اقصی در ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۰۰ تاکنون بیش از ۹۰ هزار فلسطینی بازداشت شده اند که در میان آنها بیش از ۱۱ هزار کودک زیر ۱۸ سال و نزدیک به ۱۳۰۰ زن هم دیده می شوند. علاوه بر این، رژیم صهیونیستی در این مدت ۶۵ نماینده پارلمانی و وزیر را بازداشت کرده و ۲۵ هزار مورد حکم بازداشت اداری صادر کرده است.

مطالب مرتبط:

فاجعه ي كربلا از منظر علماي اهل سنّت

افزایش 57 درصدی حملات ضد اسلامی در آمریکا

هیلاری کلینتون می خواهد کشیش شود

تلاش «حرکت اسلامی ازبکستان» برای اسکان صدها خانواد

آیا داعش در حال فروپاشی است؟

جوانان شیعه و سنی عراقی در محل انفجار الکراده نماز

انتقاد بی‌سابقه آلمان از عربستان

جایزه 5 میلیون دلاری پسر مرسی برای سر پادشاه عربست

«

سازمان ملل: دو پنجم مردم کره شمالی سوء تغذیه دارند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز