b_300_300_16777215_10_images_00000000000014.jpg

مساجد اسکاتلند از نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا خواستند تا در سفرش به "اسکاتلند" در این مساجد حاضر شود و با دین اسلام آشنا شود تا از اظهارات گستاخانه خود علیه این دین مقدس، دست بردارد. 

 

مسئولین و ائمه جماعات مساجد "اسکاتلند"، همزمان با نزدیکی تاریخ سفر «دونالد ترامپ» به این منطقه، از او خواستند تا با حضور در مساجد اسکاتلند، با اسلام آشنایی پیدا کند و از اظهارات گستاخانه خود علیه اسلام و مسلمانان، دست بردارد.

 

«حافظ غفور» و «منور حسین» دو تن از هیئت امنای مساجد "ادینبورگ" از نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا دعوت کردند تا در سفرش به اسکاتلند، برای شناخت بهتر و بیشتر نسبه به اسلام، به مساجدشان بیاید.

 

این دو مسلمان فعال، روز گذشته (چهارشنبه) در اظهاراتی گفتند: مسلمانان در اسکاتلند و دیگر مناطق جهان، با پیروان دیگر ادیان دست به دست هم داده و در صدد اند تا فهم بهتر و درستی از اسلام ارائه دهند و در مقابل افراطگرایی و تروریست بایستند.

 

آنها در ادامه افزودند: ترامپ پیش از آنکه سخنان فتنه انگیز دیگری بر زبان جاری سازد، باید در مورد مسلمانان اطلاعات بیشتری کسب کند.

 

آنها تاکید کردند: هر بار که این میلیارد آمریکایی دهان باز می کند، مسلمانان را آزرده خاطر می سازد.

 

آنها خاطر نشان کردند: ما در صدد آنیم، در سفری که ترامپ در اواخر ماه جاری به اسکاتلند دارد، فعالیت هایی که مسلمانان ادینبورگ انجام می دهند را برای او به منصه ظهور بگذاریم، تا از این طریق شناخت بهتری نسبت به اسلام و مسلمانان برای او ایجاد شود.

 

انتظار می رود با سفر دونالد ترامپ به اسکاتلند که تنها یک روز پیش از برگزاری رفراندوم در اتحادیه اروپا، صورت خواهد گرفت، تظاهرات گسترده ای در اعتراض به حضور این نامزد افراطی ریاست جمهوری آمریکا، در اسکاتلند برگزار شود.

 

رهبر "حزب لیبرال دموکرات اسکاتلند" در واکنش به اظهارات سخیف ترامپ در مورد مسلمانان گفت: مسلمانان در اسکاتلند، دوستان ما، همسایگان، هم کلاسان و حتی از اقوام ما هستند. وقتی ترامپ مسلمانان را اینگونه مورد حمله و هجوم قرار داد و به آنان توهین می کند، در واقع به تمام مردم اسکاتلند توهین کرده است.

 

»ویلی رنی» در ادامه افزود: من با رهبر مسلمانان ادینبورگ در ارتباط هستم. ترامپ هم باید در سفرش به اسکاتلند با آنان که در صدد ممنوعیت ورودشان به آمریکا است، ملاقات داشته باشد و با آنان آشنا شود.

 

گفتنی است طبق آمار رسمی تعداد مسلمانان اسکاتلند، ۵۰۰ هزار نفر عنوان شده است که دومین دین بزرگ این منطقه را تشکیل داده اند و دارای ۳۰ مسجد در اسکاتلند می باشند.

 

همچنین پیش از این و در اوائل سال جاری میلادی نیز امام جماعت قدیمی ترین مسجد آمریکا، از ترامپ دعوت کرده بود تا با حضور در مسجد مسلمانان، شناخت بهتری نسبت به آنان کسب کند تا از اظهارات تند و نژادپرستانه خود دست بردارد.

مطالب مرتبط:

ممنوعیت حجاب در مدارس گرجستان

«اگر من منم! پس کو کدوی گردنم!؟» روایتی درخصوص ادع

نخست‌وزیر سابق قطر: بیشتر داعشی‌ها عربستانی هستند

 

چراغ سبز عراق به روسیه برای حمله به داعش

دلیل سیسی برای واگذاری دو جزیره به عربستان

اعتراض به دوستی با کفار و دشمنی با مسلمانان

چاووش اوغلو به پ ک ک هشدار داد

ب

آمریکا ۳۹ شرکت پتروشیمی ایران و نمایندگی‌های فروش

 

اشتباه عربستان در اعلام روز عرفه و عید قربان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات