b_300_300_16777215_10_images_00000000000000000000000.jpg

"سخنگوی سازمان ملل" هفته گذشته در نشستی خبری اعلام کرد: در طول یکسال گذشته بیش از ۱۰ هزار کودک یمنی به دلیل مواجهه با بیماری های پیش پا افتاده و نبود امکانات درمانی و پزکشی لازم، جان خود را از دست داده اند.

 

«استفان دوجاریک» در تشریح این اداعا گفت: ۱۰ هزار کودک زیر پنج سالی که در طول یک سال گذشته در "یمن" فوت شده اند، اغلب به دلیل مواجهه با بیماری هایی همچون تب و اسهال و نیز التهاب ریه بوده است و بمیاری های مذکور از بیماری های قابل درمان و قابل پیشگری است.

 

وی خاطر نشان کرد بیشتر این کودکان، به دلیل نداشتن مراکز درمانی ساده و نیز به طور کلی نبود سیستم های مراقبت پزشکی در شهرهای جنگ زده یمن، فوت شده اند.

 

این مقام ارشد سازمان ملل در ادامه افزود: تقریبا تمام سیستم های مربوط به مراقبت های پزشکی در سرتاسر یمن تخریب شده اند و بیش از ۶۰۰، مرکز درمانی و پزکشی نیز به دلیل نداشتن پشتیبانی مالی و عدم توانایی در تجهیز دارویی و پزشکی مجبور به توقف فعالیت خود شده اند.

 

دوجاریک با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان تاکید کرد: باید راه حل های سریع و عملیاتی در دستور کار قرار گیرد تا این وضعیت نابسامانی که در یمن شاهد آن هستیم، برطرف شود.

 

«اسماعیل ولد شیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن نیز با تایید این کمبود های پزشکی و درمانی یادآور شد: اخبار واصله از شهر های مختلف یمن، حاکی از وجود چنین بحران های انسانی است که مردم بی دفاع این کشور با آن مواجه اند و از این وضعیت در رنج و عذاب می باشند.

 

در ماه مارس نیز یک سازمان غیر دولتی مدعی شد بیش از ۹۰ درصد از کودکان یمنی، نیازمند کمک های اورژانسی و فوری هستند.

 

کشور یمن از حدود یک سال و نیم گذشته، تحت شدیدترین حملات وحشیانه "رژیم آل سعود" قرار دارد و این حملات تاکنون منجر به شهادت و کشته شدن هزاران نفر و تخریب زیربناها و مناطق کلیدی این کشور، همچون بیمارستان ها، مدارس و کارخانجات شده است.

مطالب مرتبط:

مولانا گرگیج :تلاش های ما برای ایجاد وحدت باید بر

آداب و شیوه های مباحثه اسلامی

مسابقات سراسری سالانه قرآن کریم در «کی یف» برگزار

ترامپ: ژنرال «ماتیس» را وزیر دفاع خواهم کرد

گفتگو با سید عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بند

اقرار پنتاگون به بمباران مسجدی در شمال سوریه

ترکیه چه موضعی در جنگ آمریکا علیه ایران اتخاذ خواه

دیدار نخست وزیران ترکیه‌ و اقلیم کردستان در اربیل

ا

سوریه با ارسال دونامه به سازمان ملل شکایت برد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز