b_300_300_16777215_10_images_012225968965.jpg

یکی از دستیاران سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش، در حمله‌ای هوایی به بخش قائم در غرب استان انبار به هلاکت رسید. 

فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن به اصطلاح "امیر گردان نفوذی های عرب" و یکی از "مهمترین" دستیاران ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش و دوست نزدیک وی، در حمله هوایی در بخش القائم در غرب استان الانبار این کشور خبر داد
 فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای اعلام کرد: نیروی هوایی عراق با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک عراق یکی از مخفیگاه‌های مهم جنایتکاران داعش در بخش القائم را هدف قرار داد.
این بیانیه افزود: در این عملیات تعدادی از تروریست‌ها از جمله وزیر جنگ و «والی» سابق به اصطلاح ولایت فرات داعش و مسئول امنیت و اطلاعات کل و یکی از مهمترین دستیاران بغدادی که ناظر بر بسیاری از عملیات های تروریستی بود و نیز فرمانده گردان تبوک داعش در سوریه و عراق کشته شد.
براساس این بیانیه، پستچی داعش در به اصطلاح ولایت بغداد و ولایت جنوب نیز از جمله کشته شدگان است. او یک عراقی است که از زندان بوکا فرار کرده بود و در عملیات زخمی و همان روز در بیمارستان کشته شد. یکی دیگر از عناصر سعودی داعش که به اصطلاح "امیر گردان نفوذی های عرب" بود نیز از جمله کشته شدگان است.
در این بیانیه آمده است: مسئول قضایی داعش در به اصطلاح ولایت فرات و ولایت برکه نیز از دیگر کشته شدگان است. او یک عراقی است که به علت وابستگی به القاعده در زندان بوکا در بازداشت بود و با ابومصعب الزرقاوی سرکرده کشته شده القاعده در عراق کال می کرد و دوست نزدیک ابوبکر بغدادی بود. این فرد فتوای سر بریدن بسیاری از شهروندان عراقی و سوری را صادر کرده بود.
این بیانیه افزود: نیروی هوایی ارتش عراق در حمله به مخفیگاه یاد شده مقر دفتر مالی گروه داعش را منهدم کردند و در جریان این امر شش تروریست کشته و مقادیر زیادی از پولهای داعش در آتش سوخت.

24/17

مطالب مرتبط:

حملات گسترده طالبان به هفت شهرستان در شمال شرق افغ

درگذشت یکی از اساتید حوزه علمیه فاروقیه گالیکش

داعش تصویر عامل حمله انتحاری در حله را منتشر کرد

مولانا فاروقی :رمضان سرشار از درس های انسان ساز اس

امکان انتشار فیلم های یک ساعته در اینستاگرام

بشار اسد: مباحث نشست آستانه باید با استناد و متکی

انتقاد دیده بان حقوق بشر از رفتار نامناسب عراق با

مولوی شیخ جامی : بندگان گناهکار باید با نیت خالص ت

اسارت یک افسر اطلاعاتی روسیه به دست داعش

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز