b_300_300_16777215_10_images_5b7b1961a63629d45b103c1f2c4df38b.jpg

ساکنان روستای "کیزیلسو" در کاشغر مجبور شده‌اند که قراردادی با عنوان «قرارداد مسئولیت مشترک» را به امضا برسانند که در آن مردم این روستا تهدید به تنبیه دسته‌جمعی در صورت گزارش نشدن هر مورد مغایر با قانون شده‌اند.

 

مردم روستاهای منطقه‌ای دورافتاده در شمال غربی استان مسلمان‌نشین سین‌کیانگ چین از سوی مقامات محلی مجبور به جاسوسی از همسایگان مسلمان خود شده‌اند!

 

مسلمانان تحت فشار قرار می‌گیرند تا در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک یا مغایر با قوانین کمونیستی دولت پکن از سوی همسایگان مسلمان خود، مراتب را به مأموران اطلاع دهند در غیر اینصورت هدف تنبیه دسته‌جمعی قرار می‌گیرند.

 

مقامات محلی با فشار آوردن به مسلمان اویغور منطقه سین‌کیانگ سعی می‌کنند تا از آنها علیه خودشان استفاده کنند.

 

ساکنان روستای "کیزیلسو" در کاشغر مجبور شده‌اند که قراردادی با عنوان «قرارداد مسئولیت مشترک» را به امضا برسانند که در آن مردم این روستا تهدید به تنبیه دسته‌جمعی در صورت گزارش نشدن هر مورد مغایر با قانون شده‌اند.

 

گروه‌های حقوق بشری مقامات چین را به خاطر وضع قوانین سخت در سین‌کیانگ از جمله یورش‌های وحشیانه پلیس به خانه‌های مسلمانان اویغور، منع اعمال عبادی مسلمانان و تلاش برای تغییر فرهنگ و زبان مسلمانان اویغور محکوم می‌کنند.

 

به تازگی نیز رئیس‌جمهور چین، شی جین پینگ در همایشی به مسلمانان هشدار داد که از عمل به آموزه‌های اسلامی دست بردارند و پیرو نظام سیاسی کمونیستی این کشور باشند.

 

وی با تأکید صریح بر عدم تحمل دولت چین نسبت به تمایلات اسلام‌دوستانه به شهروندان چینی هشدار داد که هرگز خود را درگیر تمایلاتی که مورد تأیید حزب کمونیست چین نیست، نکنند!

 

مسلمانان چین به ویژه اقلیت مسلمان اویغور در استان سین‌کیانگ مدت‌ها است که هدف سرکوب دولت این کشور به بهانه مقابله با افراط‌گرایی قرار می‌گیرند و از عمل به دستورات دینی مانند داشتن حجاب، برگزاری کلاس‌ها و جلسات قرآنی و دینی و برخورداری از محصولات حلال منع می‌شوند.

مطالب مرتبط:

امتیازات شاهزادگان سعودی لغوشد

دولت سوئیس رسما حافظ منافع ایران و عربستان شد

جوان فلسطینی دو نظامی صهیونیست را زیر گرفت

مشاهده پرچم کره شمالی در شهر میدلزبورو انگلیس/عکس

حاج دولت قاری نجاهی : حفظ وحدت یک مسئله سیاسی و تا

از این پس زنان می توانند بدون همراهی سرپرست مرد در

نمایش نفیس ترین قرآن جهان در تاتارستان

سکه‌های ریاست‌جمهوری را به سربازان هدیه نمی‌دهم، م

اعطای تابعیت مصر به اتباع خارجی در ازای «ودیعه بان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز