b_300_300_16777215_10_images_yaman8.jpg

سازمان خواربار وکشاورزی سازمان ملل متحد'فائو' روز پنجشنبه درگزارشی اعلام کرد که هم اکنون 14 میلیون و 400 هزار نفر معادل نیمی از جمعیت این کشور به کمک های فوری غذایی نیاز مندند.

بر اساس این گزارش، درحالی که بیش از نیمی از مردم این کشور به این گونه کمک ها نیاز فوری دارند، حجم کمک هایی که نهاد های انساندوستانه و بودجه موجود قادر به تامین آن هستند، بمراتب کمتر از نیاز های موجود غذایی دراین کشور است.

فائو بر تامین هر چه سریع تر بودجه لازم برای کمک های انسان دوستانه به کشاورزان در فصل کشت و کار در ماه های آوریل و مه، صیادان و ماهیگیران و واکسینه کردن دام ها برای جلوگیری از فجایع غیر قابل جبران انسانی در یمن را ضروری دانست.

نهاد مذکور اشاره کرده است که همزمان با تنگنا ها و نارسایی های غذایی وکشاورزی دراین کشور آفت ملخ نیز سرمایه ها و امکانات بیش از 100هزار نفر از کشاورزان یمنی در 5 ایالت این کشور را با مخاطرات شدیدی روبه رو کرده وسیلاب های ماه آوریل نزدیک به 49 هزار نفر از مردم این ایالت ها را به کمک های اضطراری نیاز مند کرده است.

بر اساس این گزارش در بخش های غیر قابل دسترسی نهاد های کمک رسانی، هرگونه کمک برای ایجاد در آمد و تولید مواد غذایی، نقشی حیاتی در زندگی صد ها هزار نفر از ساکنان این مناطق بازی خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

پیشنهاد عبادت به زبان مادری در تاجیکستان

الازهر، اتحادیه جهانی علمای مسلمان را به رسمیت نمی

برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان حل مشکلات

فروش خودروهای مصادره شده داعش در موصل

واشنگتن : پاکستان فورا رهبران طالبان را بازداشت یا

ترکیه داعش را در حلب بمباران کرد

حکم آمریکایی برای ازدواج با مادر خود

۲۷ کشته و ۸۳ زخمی در حمله انتحاری در نیجریه

سوال بان کی مون از عربستان در مورد وضعیت کودکان یم

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز