b_300_300_16777215_10_images_700.jpg

اساس: شاه مغرب گفت : جهان عرب در معرض تلاش برای تغییر نظام های حاکم و تجزیه کشورها به همراه موج کشتار و ویرانی و آوارگی مردم قرار دارد و ما هم اکنون در سوریه ، عراق و لیبی شاهد چنین وضعی هستیم.

محمد ششم در سخنرانی خود دراجلاس سران مغرب و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض افزود: بهار عربی تاکنون نتیجه ای جز ویرانی و فجایع انسانی به همراه نداشته است.
وی خاطرنشان کرد: بهار عربی در واقع یک پاییز فاجعه آمیزاست که می خواهد ثروت کشورهای عربی را به باد بدهد و سعی دارد تجربه موفقیت آمیز سایر کشورهای عرب مانند مغرب را در هم بکوبد.
وی ادامه داد: ما برای حاکمیت کشورها احترام قائل هستیم. ائتلاف های جدید موجود ممکن است منجر به تفرقه و بازنگری در معادلات منطقه شوند. درواقع این ائتلاف ها یک نوع تلاش برای شعله ور کردن فتنه ها هستند که هیچ کشوری را مستثنی نمی دانند و پیامدهای خطرناکی برای منطقه بلکه جهان به همراه دارند.
محمد ششم تاکید کرد: مغرب علی رغم پافشاری بر حفظ روابط راهبردی خود با همپیمانانش طی ماه های اخیر در صدد تنوع بخشیدن به شرکای خود در سطح سیاسی ، راهبردی و اقتصادی برآمده است.
وی افزود: سفر موفقیت آمیز ما در ماه گذشته به روسیه در همین چارچوب قرار دارد. ما همچنین در صدد برقراری مشارکت راهبردی با هند و چین هستیم و در آینده نزدیک از این دو کشور دیدن خواهیم کرد.

24/246

مطالب مرتبط:

هشدار دوترته به داعشی‌های فیلیپین

عامل انتحاری بروکسل , زندانبان داعش در سوریه

ا

کاخ سفید: تا این لحظه برای حمله به سوریه تصمیم نها

توصیه ناشر نیویورک تایمز به ترامپ:رسانه ها را دشمن

امام جمعه اهل سنت قازن قایه:دشمنان انقلاب اسلامی ه

شیخ صالح انصاری: کج فهمی نصوص از ریشه های اصلی جری

آمریکا رسما به دخالت نظامی در یمن اعتراف کرد

آمادگی مصر برای برپایی بزرگترین سفره افطار جهان

قصاب پاکستان در مجارستان دستگیر شد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات