b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_0f7ae023a012224c4072c86acf1efdf2.jpgاحمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران در هتل ماریوت آنکارا پشت درهای بسته و به مدت 1 ساعت و 40 دقیقه با هم دیدار و گفتگو كردند.

 

در این گفتگو روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای و بسیاری از موضوعات دیگر به ویژه سیزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در حالی که ایران اعلام کرد سفر رسمی ماه گذشته نخست‌وزیر ترکیه به این کشور جهت تعمیق همکاری و روابط دو کشور از اهمیت بالایی برخورداربود، احمد داووداوغلو نیز از میزبانی ایران تشکر کرد.

در این دیدار که در فضای مثبت انجام شد، بر توسعه همکاری اقتصادی ترکیه و ایران به دنبال لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران تاکید شد.

همچنین در این دیدار مسائل منطقه‌ای به ویژه سوریه و عراق بویژه حفظ تمامیت ارضی و خاتمه یافتن هرچه سریع‌تر بحران انسانی در سوریه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در این دیدار داوود‌اوغلو بر قاطعیت ترکیه در مبارزه با گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک، پژاک، پ.ی.د و داعش تاکید کرده و روحانی نیز داعش، پ.ک.ک و دیگر گروه‌های ترورریستی وابسته به آنها را دشمن مشترک ایران و ترکیه خواند.

25/106

مطالب مرتبط:

اسماعیل آخوند قدیری : آرامگاه انبیاء و بزرگان دین

سال آینده بزرگترین مسجد و کلیسا در مصر ساخته می‌شو

ا

گروه‌های اسلامی بنگلادش خواهان جنگ علیه دولت میانم

مسجد جایی است که در آن همه با هم برابر هستند

خبر کوتاه: اتحادیه اروپا برای خاتمه وضعیت سوریه با

موصل پس از آزادی به کدام نیروها سپرده می‌شود؟

وزیر دفاع ترکیه تاریخ پرواز جنگنده ملی را اعلام کر

فرزندان امت اسلام از دست می روند !

مفتی سابق مصر: انقلاب ۳۰ ژوئن علیه محمد مرسی مثل ف

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات