b_300_300_16777215_10_images_pdf_536.jpg

«لورانس روسینول» وزیر حقوق زنان فرانسه یک روز پس به کار بردن تعبیر «برده» درباره زنان مسلمان و در پی افزایش انتقادات، از موضع خود عقب‌نشینی و عذر خواهی کرد.

او در اظهاراتی گستاخانه مدعی شده بود که برخی از زنان مسلمان، مانند کنیزان آمریکایی و آفریقایی چند دهه پیش، خودشان «بردگی» را انتخاب می کنند.
این وزیر زن فرانسوی از مخالفت خود با گرایش برندهای جهانی به مدهای اسلامی و مطابق با «حجاب» و سرمایه‌گذاری زیاد در داخل فرانسه سخن گفت و سپس زنان مسلمان را به دلیل انتخاب حجاب، «برده» نامید و جنجال زیادی به راه انداخت.
لورانس روسینول، در پاسخ به گفته مجری رادیو مونته کارلو که «برخی زنان این نوع لباس را با کمال میل انتخاب می کنند»؛ با به کار گیری تعبیری وقیحانه گفته بود: «بله، زنانی هستند که آن را انتخاب می کنند.در گذشته هم برخی مادران آفریقایی و آمریکایی، ادامه بردگی را انتخاب کردند(!)».
اظهارات این وزیر فرانسوی انتقادات گسترده ای را به دنبال داشت به گونه ای که به امضای هزاران نامه الکترونیکی و درخواست برای استعفای او منجر شد.
شمار زیادی از رسانه های فرانسه، سازمان های اسلامی فرانسه از جمله دیده بان ملی مخالف با اسلام هراسی و انجمن فرانسوی های مسلمان نیز اظهارات او را به شدت محکوم کردند.
در پی بالا گرفتن انتقادات، وزیر فرانسوی در برنامه شبکه فرانس-5 عذرخواهی کرد و گفت: من در انتخاب واژه موفق عمل نکردم و اگر به کسی توهین کرده ام، معذرت می خواهم.

24/137

مطالب مرتبط:

رژیم صهیونیستی برق نوار غزه را قطع می‌کند

دو قاری مصری از تلاوت قرآن محروم شدند

در دنیای اسلام جنگ پایان نیافته است که...

بررسی ظلم در تاریخ آمریکا در مرکز اسلامی «پیتسبرگ»

 

سازمان ملل کشورهای عربی را به حفظ وحدت فراخواند

وزارت اوقاف مصر مانع نماز جماعت برخی شیوخ سلفی شد

خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن / عکس

ورود مسلمانان زیر ۱۸ سال به مساجد ازبکستان ممنوع ش

آیدین بستان چی:فضای همدلی اقوام و مذاهب در ایران م

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات