b_300_300_16777215_10_images_pdf_533.jpg

مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره ۱۰ روزه کلاس خلاصه القرآن جامعه اسلامیه مدینه العلوم شهرستان خاش با حضور شیخ السلام مولانا عبدالحمید ، علماء و اندیشمندانی از خراسان رضوی و جنوبی از جمله: مولانا حبیب الرحمن مطهری رئیس مدرسه دینی احناف خواف ، مولانا شهاب الدین شهیدی ،مولانا عبدالغفور مسلمان ،مولانا فرقانی و علمای دیگر و جمع کثیری از ائمه جمعه و مدیران و مدرسین حوزه های علمیه شهرستان خاش و حومه مورخ ( دهم فروردین ۱۳۹۵) برگزار گردید.

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در این مراسم سخنانی ایراد فرمودند که خلاصه آنها به این شرح می باشد: مولانا ابتدا ضمن تلاوت آیه ۵۷ سوره یونس فرمودند: از خداوند می خواهیم که رحمت های خاص خود را در این مجلس نازل کند و همه ما را شامل رحمتهای بی پایان خود قرار دهد.
جلسه قرآن بهترین جلسه است ،قرآن دلیل رسالت و حقانیت اسلام است و بعد از قرآن مجید از سیرت رسول الله صلی الله علیه و سلم بالاتر نداریم.
پیامبر قرآن و حدیث را که مهمترین و درخشنده ترین  هدیه می باشند برای ما گذاشتند از همه سرمایه و دست آوردهای دنیا سرمایه ای بالاتر از قرآن نیست.
اگر ما قرآن را محکم بگیریم و در زندگی پیاده کنیم هم در دنیا و هم در آخرت سعادتمند می شویم اما مسلمان امروز جایگاه قرآن را نمی داند قرآن همه امراض درون سینه از قبیل: کبر ،بخل ،حسد و غیره را اصلاح می کند و هدایت و رحمت برای مومنان است.
قرآن کتاب انسان ساز است ،انسان را اولیاء الله می گرداند، قرآن کتاب انقلاب است درون و بیرون انسان ها را متحول می کند و انسان را به وارستگی و به حق می رساند.
قرآن کتابی است که افراد جامعه را می سازد
با داشتن این دین ماندگار که راه متوسط ، اعتدال و بدون افراط و تفریط است جای افسوس است که مسلمان ناکامی را تجربه می کند و به دیگری پناه برده ،مسلمان اگر به قرآن و سنت برگردد بهترین پاسخ و راهنمایش را می یابد.
بن بست هایی که امروز در راه مسلمانان قرار دارد بخاطر بدعملی است که گرفتار عذاب شده و بدترین عذاب اختلاف است.
بشر هر چقدر که پیشرفت داشته باشد به قرآن نیاز دارد ، قرآن و این دین به نحوی تنظیم شده اند که برای تمام قرون و برای هر زمان پاسخگو است.
امروز اگر دنیای شرق و غرب سعادت می خواهند تنها راه نجات اتباع از قرآن و سیرت رسول الله است.
همه مذاهب بر قرآن اتفاق نظر دارند شاید در تفسیر سنت اختلاف باشد ولی در نفس آن اختلافی نیست توصیه ما به همه فرق اسلامی و مذاهب این است که به قرآن برگردیم هرچه قرآن در رابطه با عقیده ، انبیاء و صحابه دارد قبول کنیم و در برابر نص صریح قرآن همه فرق  و مذاهب اسلامی سر تسلیم فرود بیاورند و نگویند امام و مرجع ما چنین فتوا داده چراکه هیچ میراث و شرفی بالاتر از قرآن نیست.
سنت، تفسیر قرآن است کلام بزرگان ، اهل بیت و صحابه در تفسیر کلام الله است.
بجای اختلافات فروعی به قرآن و سنت برگردید
همه اختلافات را به قرآن برگردانیم و بجای اینکه وقت خود را در اختلافات فروعی صرف کنیم به اصل قرآن و سنت رسول الله برگردیم لذا اینکه دست خود را کجا ببندیم و آمین را با صدای بلند بگوییم یا نه ، اصل اسلام را علیه گناهان بزرگ تبلیغ کنیم.
خداوند و رسول الله صلی الله علیه و سلم برای اختلافات راضی نیستند هدف کفار این است که بین مسلمانان تفرقه و اختلاف بیندازند.
پیامبر اسلام با یهود رفت و آمد داشت از یهودی قرض گرفته بود و با مشرکین صلح کرد لذا اسلام کفر ستیزی ندارد.
چنانچه حمله کردن به مسیحی در چند روز جلوتر در اجتماع مسیحیان لاهور زنها و کودکان را قتل عام کردند این صحیح نیست (أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا) علت قتل تنها شرک و کفر نیست به ادنی ترین چیزی مسلمان را تکفیر می کنند ،فتوی کفر ندهد مگر کسی که تبحر در قرآن و احادیث و اقوال داشته باشد.
در خاتمه توصیه من به شما این است که پایبند نماز باشید قرآن بخوانید و آن را نشر کنید و برای قرآن و اسلام خدمت کنید و تا آخر پایبند اسلام باشید و مسلمان زندگی کنید.

24/122

مطالب مرتبط:

مسجد تانیت در انگلیس، پناهگاه زمستانی بی‌خانمان‌‌ه

انگلیس برای جنگ با کره شمالی آماده می‌شود

ساخت نخستین نمازخانه در ندامتگاه‌‌ هانوفر آلمان

ا

انتقاد شدید امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس از رواج رس

پلیس اندونزی با تبلیغات مرتبط با فرقه گرایی مقابله

دارالافتای مصر مجوز برگزاری جشن های نیمه شعبان در

کیف مدرسه ای باعث ترس و وحشت در استانبول شد

 

گزارش تصویری خبرنگار اساس نیوز از سفر به بندر لنگه

کیم جونگ اون: ترامپ مشکل روانی دارد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات