b_300_300_16777215_10_images_pdf_533.jpg

مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره ۱۰ روزه کلاس خلاصه القرآن جامعه اسلامیه مدینه العلوم شهرستان خاش با حضور شیخ السلام مولانا عبدالحمید ، علماء و اندیشمندانی از خراسان رضوی و جنوبی از جمله: مولانا حبیب الرحمن مطهری رئیس مدرسه دینی احناف خواف ، مولانا شهاب الدین شهیدی ،مولانا عبدالغفور مسلمان ،مولانا فرقانی و علمای دیگر و جمع کثیری از ائمه جمعه و مدیران و مدرسین حوزه های علمیه شهرستان خاش و حومه مورخ ( دهم فروردین ۱۳۹۵) برگزار گردید.

شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در این مراسم سخنانی ایراد فرمودند که خلاصه آنها به این شرح می باشد: مولانا ابتدا ضمن تلاوت آیه ۵۷ سوره یونس فرمودند: از خداوند می خواهیم که رحمت های خاص خود را در این مجلس نازل کند و همه ما را شامل رحمتهای بی پایان خود قرار دهد.
جلسه قرآن بهترین جلسه است ،قرآن دلیل رسالت و حقانیت اسلام است و بعد از قرآن مجید از سیرت رسول الله صلی الله علیه و سلم بالاتر نداریم.
پیامبر قرآن و حدیث را که مهمترین و درخشنده ترین  هدیه می باشند برای ما گذاشتند از همه سرمایه و دست آوردهای دنیا سرمایه ای بالاتر از قرآن نیست.
اگر ما قرآن را محکم بگیریم و در زندگی پیاده کنیم هم در دنیا و هم در آخرت سعادتمند می شویم اما مسلمان امروز جایگاه قرآن را نمی داند قرآن همه امراض درون سینه از قبیل: کبر ،بخل ،حسد و غیره را اصلاح می کند و هدایت و رحمت برای مومنان است.
قرآن کتاب انسان ساز است ،انسان را اولیاء الله می گرداند، قرآن کتاب انقلاب است درون و بیرون انسان ها را متحول می کند و انسان را به وارستگی و به حق می رساند.
قرآن کتابی است که افراد جامعه را می سازد
با داشتن این دین ماندگار که راه متوسط ، اعتدال و بدون افراط و تفریط است جای افسوس است که مسلمان ناکامی را تجربه می کند و به دیگری پناه برده ،مسلمان اگر به قرآن و سنت برگردد بهترین پاسخ و راهنمایش را می یابد.
بن بست هایی که امروز در راه مسلمانان قرار دارد بخاطر بدعملی است که گرفتار عذاب شده و بدترین عذاب اختلاف است.
بشر هر چقدر که پیشرفت داشته باشد به قرآن نیاز دارد ، قرآن و این دین به نحوی تنظیم شده اند که برای تمام قرون و برای هر زمان پاسخگو است.
امروز اگر دنیای شرق و غرب سعادت می خواهند تنها راه نجات اتباع از قرآن و سیرت رسول الله است.
همه مذاهب بر قرآن اتفاق نظر دارند شاید در تفسیر سنت اختلاف باشد ولی در نفس آن اختلافی نیست توصیه ما به همه فرق اسلامی و مذاهب این است که به قرآن برگردیم هرچه قرآن در رابطه با عقیده ، انبیاء و صحابه دارد قبول کنیم و در برابر نص صریح قرآن همه فرق  و مذاهب اسلامی سر تسلیم فرود بیاورند و نگویند امام و مرجع ما چنین فتوا داده چراکه هیچ میراث و شرفی بالاتر از قرآن نیست.
سنت، تفسیر قرآن است کلام بزرگان ، اهل بیت و صحابه در تفسیر کلام الله است.
بجای اختلافات فروعی به قرآن و سنت برگردید
همه اختلافات را به قرآن برگردانیم و بجای اینکه وقت خود را در اختلافات فروعی صرف کنیم به اصل قرآن و سنت رسول الله برگردیم لذا اینکه دست خود را کجا ببندیم و آمین را با صدای بلند بگوییم یا نه ، اصل اسلام را علیه گناهان بزرگ تبلیغ کنیم.
خداوند و رسول الله صلی الله علیه و سلم برای اختلافات راضی نیستند هدف کفار این است که بین مسلمانان تفرقه و اختلاف بیندازند.
پیامبر اسلام با یهود رفت و آمد داشت از یهودی قرض گرفته بود و با مشرکین صلح کرد لذا اسلام کفر ستیزی ندارد.
چنانچه حمله کردن به مسیحی در چند روز جلوتر در اجتماع مسیحیان لاهور زنها و کودکان را قتل عام کردند این صحیح نیست (أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا) علت قتل تنها شرک و کفر نیست به ادنی ترین چیزی مسلمان را تکفیر می کنند ،فتوی کفر ندهد مگر کسی که تبحر در قرآن و احادیث و اقوال داشته باشد.
در خاتمه توصیه من به شما این است که پایبند نماز باشید قرآن بخوانید و آن را نشر کنید و برای قرآن و اسلام خدمت کنید و تا آخر پایبند اسلام باشید و مسلمان زندگی کنید.

24/122

مطالب مرتبط:

ارکان سیاسی اندیشه های داعش؛ از امامت تا تکفیر و ج

دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه و نفاق عزت مسلمانان را

مخالفت مردمي با تغيير قانون اساسي مصر

محاصره حلب کامل شد/اسد با فرمان عفو، افراد مسلح را

ب

ماموستا محمدی:دشمنی یهود با اسلام تاریخی است

ایجاد تغییرات در مسجد النبی به مناسبت آغاز ماه رمض

نظامیان ترکیه 3 جوان سوری را حین ورود غیرقانونی به

ا

سوء قصد داعش به جان داوود اوغلو

نگرانی قزاقها ازسطح پایین دانش مذهبی امامان جماعت

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز