b_300_300_16777215_10_images_pic1_506.jpg

سازمان جهانی حمایت از کودکان اعلام کرده است ۹۰ درصد از کودکان یمنی در پی حملات ائتلاف سعودی به این کشور نیازمند کمک هستند.

به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا نت)؛ سازمان جهانی حمایت از کودکان در بیانیه‌ای اعلام کرد با سپری شدن یک سال از حملات عربستان و کشتار هزاران غیر نظامی یمنی، بحران انسانی در یمن افزایش یافته است به طوری که ۹۰ درصد کودکان این کشور نیازمند کمک‌های انسانی فوری هستند.
در ادامه این بیانیه آمده است که جامعه بین المللی ۱۰ میلیون کودک یمنی را در مقابل حملات عربستان سعودی نادیده گرفته است.
این سازمان گفت شماری از کشورهای جهان با حمایت از حملات عربستان سعودی، بدون در نظر گرفتن عواقب وخیم این کار، در افزایش بحران یمن و تهدید جان میلیون‌ها کودک یمنی مشارکت کرده‌اند.
«ادوارد سانتیاگو»، نماینده این سازمان در یمن عنوان کرد کودکان امروز یمن که آینده این کشور در دست آنهاست سرنوشت مبهمی در پیشِ رو دارند و هراس از بمباران تنها چیزی است که زندگی روزمره آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به همین خاطر این حملات باید هر چه سریع‌تر متوقف شوند.
سانتیاگو همچنین گفت، یمن پیش از حملات عربستان سعودی از معضلات انسانی رنج می‌برد اما این حملات بحران و اوضاع را بدتر کرد چراکه بمباران و درگیری، رساندن کمک‌های بشر دوستانه و فوری به سایر مناطق یمن را ناممکن می‌سازد.
وی از به کارگیری کودکان در درگیری‌ها و مسلح کردن آنان ابراز نگرانی کرد و افزود طیف وسیعی از کودکان یمنی با خطر انفجار مین و بمب های منفجرنشده روبرو هستند.
وی افزود قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین حمایت از شهروندان غیر نظامی با ادامه درگیری مورد بی‌توجهی قرار گرفته اند و به همین دلیل لازم است تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه جهت کاهش رنج و محنت مردم به خصوص کودکان یمنی مضاعف شود.
عربستان سعودی از ششم فرودین/حمل ۱۳۹۴ برای بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن و تضعیف انصارالله (حوثی)، حملات هوایی به مناطق مختلف این کشور را آغاز کرد. از آن زمان تاکنون حدود ۹ هزار و ۴۰۰ نفر از جمله هزاران کودک کشته شده‌اند.
این حملات که بدون مجوز سازمان ملل انجام می شود و در ماه های گذشته عمدتاً غیرنظامیان را هدف قرار داده است، موجب تخریب زیرساخت های یمن شده است.

24/95

 

مطالب مرتبط:

استاد اهل سنت کرد در بین دانشمندان برتر دنیا

داعش برای تقویت جایگاهش خود را به دروغ به اهل سنت

آمار دستگیر شدگان داعشی در ترکیه

ا

پانه‌تا: ترامپ خطری برای "انبار باروت" کره شمالی ا

یک شهروند مصری از استان المنوفیه، گنج قارون را پید

صحابه الگوی کامل مهربانی

مولوی رحمتی: هدف غرب از حمایت داعش, ایجاد تفرقه بی

ماموستا جلال مرادی : مسلمانی که ذلت پذیر باشد مسلم

حکمتیار : برخی ازبخش‌های افغانستان باید برای طالبا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات