b_300_300_16777215_10_images_pic1_07.jpgاساس:نوجوانی 17 ساله , ساکن شهر استانبول در ترکیه که حدود 10 ماه قبل بطور اسرارانگیزی مفقود شده بود و والدین او مفقود شدنش را به پلیس اعلام کرده بودند.

 

در تحقیقات پلیس , مشخص گردید که این نوجوان که نامش فاش نشده , به سوریه رفته است و نام او به لیست افرادی که به مناطق درگیری داعش در سوریه رفته اند افزوده شد..پلیس ترکیه که پیگیر پرونده بود متوجه گردید که او یک ماه قبل به استانبول بازگشته است.

این نوجوان طی عملیات پلیس دستگیر شد.در بازجوییهای پلیس , این نوجوان اعتراف نمود که توسط شخصی به نام خلیل فریب داده شده و به سوریه برده شده است.او همچنین اعتراف کرد که در سوریه به گروه تروریستی داعش پیوسته و در آنجا , ساخت بمب و حمله انتحاری را آموزش دیده است.وی همچنین گفت که در مورد نحوه منفجر کردن بمبهای همراه خود در موقع حمله انتحاری آموزش کاملی به او داده شده است.

بنا به گفته این نوجوان , گروه تروریستی داعش کسانی را به عنوان عامل حمله انتحاری برمی گزیند که دارای سوء سابقه نیستند.

پلیس ترکیه اکنون در تعقیب شخصی به نام خلیل است که این نوجوان را فریب داده و به سوریه برده است. خانواده خلیل نیز با مراجعه به اداره پلیس , اعلام کرده اند که خلیل مفقود شده است.

پلیس ترکیه در سال 2015 میلادی , 451 نفر را که بعنوان مفقودی اعلام شده و به صف داعش در سوریه پیوسته بودند را مورد شناسایی قرار داد.این رقم در سال 2014 برابر با 727 نفر بوده است.

25/42

منبع خبر

مطالب مرتبط:

عکسی که طرفداران صدام را برانگیخت

ملاله یوسف‌زی سفیر صلح سازمان ملل شد

نزدیک 15 هزار میانماری به چین فرار کرده‌اند

ا

محدودیت‌های تازه ائتلاف احزاب بزرگ آلمان برای پذیر

دوره ماموریت داعش در عراق به پایان خود نزدیک می شو

احتمال سرایت بیماری وبا به زائران خانه خدا در ایا

مولانا عبدالحمید : «فساد» و «تبعیض» بزرگترین تهدید

ماموران فرودگاه بروکسل مانع از سفر یک زن برقع‌پوش

تغییر ساعت اداری در گرمترین شهر جهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز