b_300_300_16777215_10_images_trump.jpg

وب سایت آمریکایی «دیلی بیست» در گزارشی نوشت: لفاظی های «دونالد ترامپ» نامزد انتخابات آمریکا در میان جمعیت مسلمان «دیر بورن» در ایالت میشیگان قربانی هایش را گرفته است؛ شهری که ساکنان آن می ترسند این نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی دست یابد.

ترامپ وحشت مردم این منطقه در حومه دیترویت را برانگیخته است.
این میلیاردر و پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری موضوع داغ کنونی در دیربورن، به عنوان شهری با بالاترین آمار مسلمانان در امریکا و دارنده بزرگترین مسجد این کشور است. ساکنان آن شهر نمی توانند در مورد فردی که مسلمانان را از ورود به این کشور منع کرده و لفاظی ها را علیه این گروه های مذهبی تشدید کرده، بی توجه باشند.
در میان جامعه مسلمان در این شهر، این تصور که آنها ممکن است روزی مجبور به نقل مکان در اردوگاهی به دور از همه آمریکایی های دیگر شوند، اکنون واقعی تر شده است.
مسلمانان آمریکایی در حال حاضر با بیشترین حملات و آزار و اذیت ها از زمان حملات 11 سپتامبر مواجه هستند، احساسی که در دوره ریاست جمهوری اوباما به دلیل تشدید درگیری ها در خاورمیانه قوت گرفته است. این گمان که ترامپ ممکن است روزی رئیس جمهور آمریکا شود کافی است تا شماری از ساکنان این شهر را به تیمارستان و یا جایی در کانادا بفرستد.
«داوود ولید» واعظ اسلامی محلی و مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکایی در میشیگان گفت: «من همیشه احساس می کنم مسلمانان نیز همانند سیاه پوستان در حاشیه قرار دارند. مردمی در جوامع ما هستند که به محض انتخاب ترامپ، این کشور را ترک می کنند. اسکان آنها در خارج از کشور اگر دائمی نباشد دستکم موقتی خواهد بود.
ولید به دیلی بیست گفت ما در عصری زندگی می کنیم که اقدامات ضد مسلمانان با افزایش چشمگیری مواجه شده است.
«ملک بیدون» که ریاست کمیته های پارلمانی عرب-آمریکایی حزب دموکرات میشیگان را برعهده دارد، گفت: این ترس ، عادی است. دونالد ترامپ در حال افزایش لفاظی هایش ضد مسلمانان است.
برای سال های بسیاری دیربورن سکونتگاهی برای جامعه مسلمانان آمریکایی بوده است. این شهر که به پایتخت مسلمانان آمریکا معروف است، جایی است که آنها می توانند از لحاظ فرهنگی و سیاسی خود را نشان دهند، جایی که در آن حجاب بر سر داشتن مشکلی ایجاد نمی کند و محلی که در آن مردم می توانند  بدون ترس خود را معتقد به دین اسلام معرفی کنند.
بیش از 30 درصد از حدود 95 هزار نفر از ساکنان دیربورن عرب آمریکایی هستند، و مک دونالد در اینجا حتی گوشت حلال عرضه می کند.
«مونا جوندی» یک وکیل امور مهاجرت در میشیگان گفت: اگر حقیقت را بخواهید باید بگویم بسیاری از مردم وحشت زده اند. یکی از تبلیغات اصلی ترامپ،‌ هدف قرار دادن مسلمانان است.
«لنا المصری» مدیر حقوقی شورای روابط اسلامی آمریکایی در میشیگان گفت: واقعیت این است که نه تنها ترامپ، بلکه برخی دیگر از نامزد های جمهوری خواهان  احساسات ضد اسلامی را در این کشور تشدید کرده اند.
حتی مسلمانان آمریکا با روابط تاریخی با حزب جمهوری خواه در حال تجدید نظر در گزینه های خود هستند.

مطالب مرتبط:

داعش فتح‌الله گولن را مرتد و فاسد خواند!

۱۵۰ خانواده اسیر طالبان در «سرپل» آزاد شدند

تحلیل گر فیلیپینی: حضور ترامپ در نشست آ.سه.آن زیان

 

داعش فرمانده ارشد طالبان را سر برید

شروطی که دولت عراق برای گفت و گوی سیاسی با کردها گ

عربستان سعودی از سلفی‌ها در آلمان حمایت می‌کند

ا

طرح خطرناک جان بولتون برای جنگ با کره شمالی

مولانا غلام حیدر فاروقی: زکات علاوه بر تقویت امنیت

سقوط ۷ پاسگاه پلیس در شمال افغانستان در حمله طالبا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز