b_300_300_16777215_10_images_pdf_362.jpg

حدود 200 تن از عناصر داعش طی 2 روز اخیر از این گروه جدا شده‌اند.

به نقل از روسیا الیوم، گروه موسوم به "فیلق الشام" با انتشار ویدیویی اعلام کرد که ده ها تن از عناصر جدا شده داعش به این گروه در حومه شمالی حلب پیوسته‌اند.
رقه پایگاه اصلی داعش در سوریه به شمار می آید.
منابع خبری به نقل از "عمار حسن" فعال سوری در شهر "غازی عنتاب" ترکیه خاطرنشان کرده اند که جدا شدن شماری از عناصر داعش از این گروه، به درگیری مسلحانه بین آنها منجر شده است، و بر اثر این درگیری‌ها ده ها تن از عناصر این گروه کشته شده اند.
منبعی در  شهر رقه نیز از کشته شدن "ابو علی التونسی" از سرکردگان تونسی داعش به همراه شماری از هوادارانش در این درگیریها خبر داد.
از سوی دیگر، برخی منابع از درگیری شدید شماری از اهالی رقه با عناصر داعش خبر دادند. در پی کشته شدن شماری از عناصر داعش، این گروه ایست و بازرسی‌ها را در رقه افزایش داده و به عناصر خود اعلام آماده باش کرده است.
بر اساس این گزارش، درگیری سوری‌ها  با عناصر داعش در مناطق "الرمیله"، "الدرعیه" و "پل رقه" صورت گرفته است و شدت این درگیریها به حدی است که برخی از انقلاب مردم علیه داعش سخن میگویند.
داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.
فیلق الشام نیز مانند داعش از گروه های تروریستی تحت حمایت بیگانگان است.

مطالب مرتبط:

مولوی عبدالحمید:امنیت و ثبات ایران ثمره وحدت و همد

تدریس کتاب هیتلر در مدارس ژاپن به دستور دولت

جنایت جدید داعش

مدیر شعبه سازمان عفو بین الملل در ترکیه راهی زندا

ولخرجی اسرائیل برای جذب ایده‌های جدید جاسوسی

در گذشت قاری سرشناس بین المللی قرآن کریم

پیشتازی نامزد مسلمان در انتخابات فرمانداری جاکارتا

اعزام پنج هزار نظامی ترکیه به قطر

انتخابات در فرانسه و دلسردی مسلمانان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز