b_300_300_16777215_10_images_282-512x330.jpg

عربستان به منظور مقابله با هرگونه حمله احتمالی گروه تروریستی داعش در منطقه مرزی عراق رزمایش امنیتی برگزار کرد.

نیروهای امنیتی عربستان در مرکز مرزی سویف در شمال شهر عرعر نزدیک مرز عراق [که در حال حاضر شاهد درگیری نیروهای عربستانی با عناصر تروریستی داعش است] رزمایش امنیتی برگزار کردند.

این تمرینات نظامی به منظور آمادگی برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی به این گذرگاه مرزی و در چارچوب نخستین رزمایش تاکتیکی مشترک (وطن ۸۵) برگزار شد که شامل عملیات‌ میدانی منظم برای مقابله با حملات احتمالی عناصر تروریست با استفاده از خودرو، به مرزهای زمینی عربستان بوده است. رزمایش یاد شده با مشارکت ۱۵۰۰ تن از نیروهای امنیتی بخش‌های مختلف: گارد مرزی، نیروهای ویژه، نیروهای فوق العاده، گشتی‌های امنیتی، نیروهای تامین امنیت تاسیسات، بخش هوانیروز نیروهای امنیتی، نیروهای دفاع ملی (آتش نشانی)، بخش گذرنامه‌ها، مرکز فرماندهی و کنترل وزارت کشور، شورای عالی امنیت صنعتی و اداره گمرکات، برگزار شد.

طی بیانیه‌ای که وزارت کشور عربستان منتشر کرد در این رزمایش علاوه بر اجرای فرضیه‌های امنیتی، تمرینات امنیتی مشترکی با هدف توسعه مهارت‌های نیروهای امنیتی در اجرای ماموریت‌های مختلف آن‌ها، استفاده از وسایل و فناوری‌ها و ابزارهای کمکی و پشتیبانی به عمل آمد که این تمرینات شامل آمادگی جسمانی، تیراندازی، عملیات تعقیب، شناسایی و کنترل بود.

عربستان سعودی بعد از چندین حمله به سازمان‌ها و نهادهای امنیتی‌اش در مرزهای مشترک با عراق، تدابیر امنیتی خود را در مرزهای شمالی‌اش افزایش داده است. در همین راستا رزمایش مشترکی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار است در کویت برگزار شود که عربستان نیز با صد‌ها نیرو در این رزمایش مشارکت می‌کند.

مطالب مرتبط:

داعش در پایتخت خود وضعیت فوق العاده اعلام کرد

معاون ترامپ:روابط با ترکیه را بهبود خواهیم بخشید

داعش دو نفر را به اتهام جادوگری گردن زد!

 

طالبان : با دولت افغانستان مذاکره نمی‌کنیم

 

درخواست تخلیه فوری 5 میلیون نفر از فلوریدا

از بیانات امامان جمعه تا هشدار سرایت وبا به حجاج د

زاکربرگ از طرح مبارزه با پخش زنده قتل ها در فیسبوک

ترامپ؛ منفورترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا در روزهای

طرح نقشه داعشی‌های مغرب برای ترور «ابوبکری البغداد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات