b_300_300_16777215_10_images_video_302.jpg

دبیر پارلمان سوریه، پیروزی های بزرگ ارتش سوریه در محورهای مختلف را عامل تغییر رویکردِ آمریکا و به رسمیت شناختن دولت، ارتش و ریاست جمهوری سوریه دانست.

"خالد العبود" اظهار داشت: پیچیده شدن اوضاع میدانی، موجب تاملِ طولانیِ طرف های درگیر در عرصه سیاسی شد؛ زیرا این موضوع تعیین کننده سرنوشت نقشۀ میدانی گروه های مسلح است.
وی افزود: پیروزی های میدانی گستردۀ نیروهای سوریه سبب شد دولت سوریه، از این دستاوردها در عرصه سیاسی بهره جوید که این امر با اعتراض دیگر کشورها همراه  شد تا جایی که از ایران، روسیه و سوریه خواستند صرفنظر از داعش و النصره، فهرستی از گروه ها را ارائه دهند که آمریکا، آن ها را گروه های مخالف بخواند.
وی با بیان این که آمریکا و هم پیمانانش در منطقه، نتوانستند چنین فهرستی تهیه کنند، خاطر نشان کرد: به همین دلیل روسیه و آمریکا، رویکردی جدید پیشه کردند و دستور توقف عملیات جنگی را صادر و اعلام کردند هر کس به این موضوع پایبند شود، در عرصۀ سیاسی به عنوان طرف سیاسی پذیرفته خواهد شد.
دبیر پارلمان سوریه سپس با تاکید بر این که آمریکا، پس از آن که داعش رسوا شد، ضد این گروه تروریستی موضع گرفت، گفت: اکنون، آمریکا، دولت و ارتش سوریه را به رسمیت می شناسد و جرات نمی کند تعرضی به مقام ریاست جمهوری سوریه کند، و این یک دستاورد است.
وی افزود: اکنون شرایط به گونه ای است که آمریکا، منفعت خود را در آن می بیند که از دام سوریه بیرون بیاید و در نگاه رأی دهندگان آمریکایی به عنوان قدرتی که توانسته است به همراه شرکای خود تروریسم را سرکوب کند، ظاهر شود؛ چرا که داشتن چنین چهره ای، بهتر از داشتن چهرۀ یک شکست خورده است.
العبود با بیان این که گروه سیاسی حاکم بر آمریکا در حال حاضر در جستجوی یک پیروزی در سوریه است، تصریح کرد: این موضوع برای آن ها به یک اولویت تبدیل شده است. به همین سبب سناریوی کنونی آمریکا بر پایه رهایی از دام سوریه است و در همین راستا، شکست خود را پیروزی جلوه می دهند.
خالد العبود همچنین گفت: آمریکا اکنون به ایران و روسیه نیازمند است و بیش از آن به ائتلافی دو سره نیازمند است که راهبری آن به عهده روسیه و آمریکا باشد و در آن، کفۀ ترازو کمی به نفع روسیه سنگین تر باشد، زیرا با توجه به سرمایه گذاری ها و پیروزی های حاصل شده در سوریه، روسیه در شرایطی بهتر از قرار گرفته است.

مطالب مرتبط:

رآکتور اتمی عربستان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

ا

جمعیت مسلمانان در آمریکا تا سال ۲۰۵۰ از مسیحیت عبو

مولانا گرگیج: منفعتی در تقسیم سیستان و بلوچستان وج

مدیرعامل فیسبوک در پارلمان اروپا از کاربران عذرخوا

اذعان شاهزاده عربستانی به ارتباط آل سعود با القاع

تظاهرات علیه داعش در اتیوپی به درگیری انجامید

افغانستان: از رسانه‌ها در مقابل تهدید طالبان حمایت

 

مولود چاووش‌اوغلو : مسلمانان در غرب به چشم قربانی

ترکیه: استقلال کُردهای عراق به جنگ داخلی منجر می‌ش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات