b_300_300_16777215_10_images_audio_221.jpg

رییس جمهور ترکیه شرط دیدار با همتای مصری خود را آزادی "محمد مرسی" رییس جمهور برکنار شده آن کشور تعیین کرد و گفت: تا وقتی مرسی آزاد نشود، با سیسی ملاقات نمی‌کنم.

"رجب طیب اردوغان" تاکید کرد که موضعش در قبال دیدار با سیسی همچنان ثابت است و تا وقتی مرسی و یارانش در زندان های مصر باشند، با رییس جمهور آن کشور ملاقات نمی کند.
پایگاه اینترنتی "القدس العربی" به نقل از اردوغان نوشت: موضع من در قبال دیدار با سیسی واضح و صریح است، من دیدار با وی را تا وقتی در احکام اعدام صادره درباره مرسی رییس جمهور قانونی و یارانش تجدید نظر نشود، نمی پذیرم.
اردوغان درباره رابطه با مردم مصر نیز گفت: ترکیه مشکلی با مردم مصر نداشته و آنها را برادر خود می داند، لذا وزرای ترکیه می توانند با هدف خدمت به مردم مصر، با مسئولان دولت سیسی ملاقات کنند.
اردوغان درباره دیدار "احمد داود اوغلو" نخست وزیر ترکیه با سیسی نیز اظهار داشت: دیدار این دو را تصمیم درستی نمی دانم.
وی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص ارتباط آمریکا با مخالفان ترکیه نیز گفت: واشنگتن باید از میان ترکیه و جنگجویان کرد سوریه، یک طرف را برگزیند.
دولت ترکیه از حامیان مهم "اخوان المسلمین" مصر است که مرسی یکی از اعضای آن می باشد. سیسی پس از برکنار نمودن مرسی و سرکوب اخوان المسلمین، در انتخاباتی که از سوی برخی گروه های مصری تحریم شده بود، به قدرت رسید.

مطالب مرتبط:

شهر"هرر" چهارمین شهر مقدس اسلام و شهر اولیاء

آخوند قدیری: همه ما در روز قیامت محتاج شفاعت رسول

اخطار پارلمان هند به دولت :تروریست ها در جزایر خال

ا

کشته شدن 5 عراقی و زخمی شدن 20 نفر در ناآرامی های

سه گانه های گروه های تکفیری برای دنیای اسلام

آیا داعش از غرب به شرق می رود؟

رمز گشایی یورو نیوز از هواپیماهای شخصی رها شده در

 

حاجی گل محمد فهیم :پراکندگی امت اسلامی سبب ظهور فت

تونس معلمان زن را از پوشیدن نقاب منع کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز