b_300_300_16777215_10_images_aviary_1426486485493.jpg

در حملات انتحاری عناصر گروه تروریستی جماعت الاحرار وابسته به طالبان به دو کلیسا در شهر لاهور پاکستان دست کم ۱۳ تن کشته شدند.

در این دو انفجار که با فاصله کوتاه در منطقه مسیحی نشین یوحناآباد لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان روی داد ۵۵ نفر نیز زخمی شدند.

هدف از این حملات انتحاری یک کلیسای کاتولیک و یک کلیسای پروتستان بود که مسیحیان در آن‌ها برای شرکت مراسم مذهبی روز یکشنبه جمع شده بودند. هر دو کلیسا در فاصله ۵۰۰ متری از یکدیگر قرار دارند.

یک شاهد عینی با بیان اینکه یک مرد سعی کرده به زور وارد کلیسا شود افزود: من یک مرد محافظ را در درگیری با مردی دیدم که قصد ورود به کلیسا را داشت. او هنگامی که از این کار ناکام ماند، خود را منفجر کرد.

مقامات محلی از کشته شدن ۱۳ تن از جمله یک کودک و دو پلیس در این حادثه خبر دادند. پلیس از بازداشت دو تن در نزدیکی محل حادثه خبر داد که مظنون به دست داشتن در این حملات هستند.

به گفته مقامات، پس از این انفجارها صد‌ها تن از معترضان به محافظت ناکافی نیروهای امنیتی از اماکن مذهبیشان اعتراض کردند و دو مظنون به کمک به مهاجمان انتحاری توسط مردم خشمگین زجرکش شدند.

یک سخنگوی حکومت ولایتی گفت که هر دو قربانی زنده زنده به آتش کشیده شدند. خبرنگاری به نام «رضا احمد» نیز گفت که اجساد سوخته دو نفر را در مقابل کلیساهای یوحناآباد دیده است. در یوحناآباد بیش از ۱۰۰ هزار مسیحی زندگی می‌کنند.

یک گروه جدا شده از تحریک طالبان پاکستان به نام جماعت الاحرار مسؤولیت این حمله دوگانه را بر عهده گرفت. شهر لاهور نسبت به بسیاری از مناطق دیگر پاکستان شهری آرام به شمار می‌رود، اما در پی شکست تلاش‌های دولت برای برگزاری مذاکرات صلح با طالبان در سال گذشته، خشونت در این شهر افزایش یافته است.

«نواز شریف» نخست وزیر پاکستان با انتشار بیانیه‌ای این حملات انتحاری را محکوم کرده و از حکومت‌های ولایتی خواست که اقدام‌های محافظتی را افزایش دهند.

«پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان نیز گفت: حملات تروریستی علیه دو کلیسا در لاهور پاکستان که به کشته و زخمی شدن شمار زیادی منجر شد خبری بسیار دردناک بود.

وی افزود: این کلیسا‌ها و مسیحیان هستند که هدف آزار و اذیت‌ها قرار می‌گیرند. برادران مسیحی ما خونشان ریخته می‌شود تنها به این خاطر که مسیحی هستند.

مطالب مرتبط:

واکنش دولت افغانستان به درخواست طالبان مبنی برعلاق

بزرگترین مانور هوایی بین المللی در اراضی اشغالی

نخست وزیر پاکستان: اگر گناه‌کار بودنم در پرونده فس

تونس نشان داد که همزیستی اسلام و دموکراسی ممکن است

بهانه آمریکا برای لشکر کشی به پاکستان

جنگ در اسلام؛ علل و اهداف آن

اتحادیه کارگری نروژ خواستار به رسمیت شناختن کشور

نخستین مسجد «یوکان» کانادا احداث می‌شود

ب

ممنوعیت پخش اذان از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی در

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز