b_300_300_16777215_10_images_audio_202.jpg

ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا با جنگنده اقدام به توزیع جزوات ضد داعشی در رقه کرد.

به نقل از وبسایت اکسپرس، هزاران نشریه با عنوان "نابودی داعش در آینده نزدیک" به وسیله هواپیماهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا در رقه، پایتخت حکومت خودخوانده داعش پخش شد.
این جزوات در شهرهایی از سوریه که ساکنان آنها تحت سلطه داعش هستند – و مواردی چون سربریدن در ملاعام، اعدام و سایر مجازات‌های داعش برای آنها طبیعی شده است - به وسیله جنگنده‌های ائتلاف پخش شد.
این اقدام ائتلاف از آن جهت روی داد که تروریست‌های داعش برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم اقدام به انتشار فیلم‌های اعدام‌های وحشیانه خود می‌کنند.
در عین حال، گروه " قتل‌عام سوریه در سکوت" – ناظران داعش در رقه – در توییتر خود از خوشحالی مردم برای انتشار این جزوات خبر داد. آنها در زیر تصاویر توییت خود به عربی نوشته بودند "نیروهای دموکراسی سوریه درحال پیشروی برای آزادی رقه از چنگال داعش هستند".
این جزوات به وسیله جنگنده‌های ائتلاف بر روی شهر رقه پخش شد. نیروی هوایی انگلیس پس از درخواست مجلس نمایندگان در 12 آذرماه، حملات هوایی علیه مواضع داعش را آغاز کرد. پیش‌تر کشورهای آمریکا، فرانسه و روسیه حملات هوایی علیه داعش انجام می‌دادند.
این جزوات که به وسیله ترکیه تهیه شده بود گمانه‌زنی‌ها درباره برنامه‌ریزی آنکارا برای عملیات زمینی علیه داعش را افزایش داد. ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود تصاویر مرز ترکیه و سوریه نشان دهنده وجود ماشین‌هایی است که می‌تواند برای جابه‌جایی نیروهای نظامی، تسلیحات و زره‌پوش‌ها استفاده شوند.
کوناشنکوف تاکید کرد: ما اطمینان داریم ترکیه بصورت جدی درحال آماده‌سازی نظامی خود برای حمله به سوریه است. ما نشانه‌های زیادی درباره آماده شدن نظامی ترکیه برای دخالت در سوریه ثبت کرده‌ایم.
سخنان مقامات روس درباره ترکیه درحالی مطرح می‌شود که طی روزهای اخیر عربستان سعودی به طور رسمی از اعزام نیروی زمینی به سوریه خبر داده است. احمد اسری، سخنگوی ائتلاف عربستان در این باره گفت: پادشاهی سعودی آمادگی دارد در هر گونه عملیات زمینی که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا موافق اجرای آن در سوریه باشد شرکت کند.

مطالب مرتبط:

عربستان : حل بحران قطر از طریق کشورهای شورای همکار

درخواست فرانسه و انگلیس از آمریکا برای حفظ ائتلاف

ا

ترکیه بورسیه تحصیلی به دانشجویان مسلمان آراکانی اع

آزادی شاهزاده میلیاردر سعودی از زندان عربستان

تحولات نظامی جدید در سوریه، زمینه‌ساز شکست نهایی د

ناکامی یورش تروریست‌ها به حومه قنیطره/هلاکت شماری

هشدار اتحادیه عرب برای پیامدهای وخیم انتقال سفارت

تیراندازی به سمت نمازگزاران در نزدیکی مسجدی در فرا

ابعاد و زمینه های چالش سازی برای جامعه اسلامی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز