b_300_300_16777215_10_images_audio_192.jpg

یکی از مقامات بلند پایه سازمان ملل متحد، ضمن هشدار نسبت به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه تأکید کرد: محاصره اسرائیل علیه غزه سبب شده است این سرزمین «در مسیر فاجعه باری» قرار گیرد.

 به نقل از «PressTV»؛ «رابرت پایپر»، معاون هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در گفتگوهای صلح خاورمیانه و مسئول هماهنگی کمک های انسان دوستانه در فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت، محاصره اسرائیل علیه غزه سبب شده است این سرزمین «در مسیر فاجعه باری» قرار گیرد.
پایپر این اظهارات را پس از بازدید اخیرش از غزه مطرح کرد.
مسئول هماهنگی کمک های انسان دوستانه در فلسطین گفت: «هیچ تغییری در اوضاع شکننده غزه ایجاد نشده است. محاصره (غزه) همچنان پابرجاست و ما تلاش می کنیم تا از میان محدودیت های ایجاد شده به علت این محاصره کمک و مواد لازم را به داخل (نوار غزه) برسانیم، اما هنوز هم این محاصره وجود دارد. غزه اقتصادی است که کاملا از دسترسی به بازار محروم است. این محاصره‎ای است که از ادامه تحصیل دانشجویان در دانشگاه‎های جاهای دیگر جلوگیری می کند. این محاصره‎ای است که از رسیدن بیماران به مراکز درمانی که مورد نیاز آنهاست جلوگیری به عمل می آورد.»
سفر اخیر این مقام سازمان ملل به غزه زمانی صورت گرفته است که نگرانی فزاینده ای نسبت به حمله احتمالی اسرائیل به این باریکه وجود دارد.
اسرائیل از سال ۲۰۰۷ میلادی، نوار غزه را تحت محاصره قرار داد.محاصره غزه، شرایط زندگی را برای ۱٫۸ میلیون تن از ساکنان این منطقه بسیار سخت کرده است.برابر گزارش بانک جهانی، میزان بیکاری در نوار غزه به ۴۵ درصد رسیده است.
اسرائیل در ۵۰ روز تجاوز تابستان ۲۰۱۴ به نوار غزه افزون بر تخریب زیر ساخت‌های این منطقه و از بین بردن شمار زیادی از خانه‌های مسکونی، حدود ۲۲۰۰ فلسطینی را به قتل رساند و هزاران تن دیگر را زخمی کرد.برابر گزارش ها همچنین، این حمله سبب بی خانمان شدن نزدیک به ۱۰۰ هزار فلسطینی شد.
گفته می شود از ۱۱ هزار خانه ای که پس از این تجاوز اسرائیل تخریب شدند، فقط ۸۵۹ خانه بازسازی شدند.
محاصره اسرائیل علت اصلی کندی بازسازی زیرساخت های غزه است.

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید: درگذشت علما، مسئولیت ما را سنگین

در حاشیه اظهارات رئیس جمهور تاجیکستان در ریاض

شجاعت حضرت حمزه (رضی الله عنه)

درخواست وزارت اوقاف اقلیم کردستان برای عدم ثبت دین

ا

اجتماع ۲۵ هزار مسلمان آمریکایی برای محکومیت اسلام

دمیرتاش: دستان اردوغان به خون سوریها آغشته است

مراسم تشییع جنازه مولوی جمالزهی برگزار شد

فلسطینیان نمازجمعه را در خیابان‌های قدس ادا کردند

افزایش 82 درصدی تعداد عروس های سوری در ترکیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز