b_300_300_16777215_10_images_audio_187.jpg

ادامۀ اقدامات خصمانه ترکیه علیه سوریه، اعتراض مخالفان را در این کشور برانگیخته است.

 آخرین این اقدامات تجاوزکارانه آنکارا گلوله باران خاک سوریه بود، تا جاییکه باعث شد مخالفان در ترکیه از دولت بخواهند به اقدامات تجاوزکارانه اش علیه کشورهای همسایه پایان دهد و از دخالت در امور داخلی آنها دست بردارد.
دوگو برنجیک رهبر حزب میهن ترکیه روز جمعه ابراز داشت: ترکیه با این اقدام به طور علنی تمامیت ارضی سوریه را مورد تعدی قرار داد.
وی افزود: ما نباید نام اردوغان را به نام ترکیه گره بزنیم زیرا او و سیاست هایش به هیچ وجه بیانگر مواضع ترکیه نیست. او سیاست هایش را بر اساس اهداف شخصی و حزبی پی ریزی می کند.
اپوزسیون ترکیه به شدت حمایت مقامات این کشور از گروه های تروریستی در سوریه را محکوم کرده و خاطرنشان می کنند که با وجود سر کار بودن دولت قانونی در سوریه می بایست در مورد اتخاذ هر گونه اقدامی در مورد این کشور با آن هماهنگی کرد زیرا در غیر این صورت چنین اقدامی تجاوز به یک کشور همسایه و نقض قوانین و معاهدات بین الملل به شمار می رود.
دوگو خاطرنشان کرد: دشمنان ترکیه نمی توانند نماینده منافع ترکیه باشند. برای پی ریزی یک ترکیه قدرتمند همسایه اش سوریه نیز می بایست مستقل، قدرتمند و یکپارچه باشد.
وی ابراز داشت: ما از ایستادگی ملت سوریه در جنگ با گروه های مسلح و در مذاکرات ژنو حمایت می کنیم. ملت سوریه در این نبرد پیروز میدان است و در نظر دارد تا با مذاکرات ژنو این پیروزی را تثبت و تحکیم نماید.
رهبر حزب میهن ترکیه تصریح کرد، تلاش های پیگیر و گسترده ای برای موفقیت مذاکرات ژنو و حل و فصل بحران سوریه صورت گرفته است اما کارشکنی ها و مخالفت های شدید در این مسیر وجود دارد و طرفهایی هستند که سعی دارند در راه مذاکرات کارشکنی کنند.
یشار أیدن نماینده روزنامه برگون در آنکارا نیز اظهار داشت: شکست مذاکرات ژنو به نفع اردوغان و برخی از حکمرانان عرب است. آنان با حمایت از تروریست ها به دستاوردهایی در سوریه دست یافتند و به همین دلیل از سیاست های خود دست برنمی دارند.
وی تاکید کرد: تلاش این افراد شکست خواهد خورد چه ژنو ادامه یابد یا نیابد، زیرا سیاستهایشان در مورد سوریه کاملا شکست خورده است.

مطالب مرتبط:

افتتاح مسجد «صفا و مروه» در زمین اهدایی شهروند مسی

ا

درخواست پناهندگی نظامیان ترک ناتو ازکشورهای عضو

ا

درخواست از العبادی برای جلوگیری از تخریب مقبره کُ

ا

نیجریه و پاکستان در لیست خطرناک ترین کشورهای جهان

افشاگری بزرگ جاسوسان: رهبر کره‌شمالی پسری پنهانی د

وندی شرمن: دونالد ترامپ حالا به دنبال عکس گرفتن با

 

فضیلت ام المؤمنین عایشه (رض)

خلافت راشده چراغ راه و الهام‌بخش هميشگي امّت اسلام

تهدید آمریکا با کوله پشتی های اتمی

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات