b_300_300_16777215_10_images_article_95.jpg

نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که به زودی این کشور قانون اساسی جدیدی را تدوین خواهد کرد و از قانون اساسی پیشین خلاص خواهد شد.

«احمد داوود اوغلو» نخست‌وزیر ترکیه در جمع اعضای کمیسیون پارلمانی حزب عدالت و توسعه از تمام جوانان طرفدار این حزب که شب و روز تلاش کردند تا این حزب در انتخابات اخیر پیروز شود و تمامی مشکلات را پشت سر گذارد، قدردانی کرد.
به اعلام شبکه «TRT» ترکیه، وی اظهار داشت: استانبول قلب تپنده ترکیه است. شهر تمدن، علم و دانش، کار و تجارت، عشق، مبارزه و قدرت و شهر سلطان «محمد فاتح» است.
داوود اوغلو اظهار داشت: ترکیه اکنون از توان اقتصادی بالایی در جهان برخوردار است و نمونه موفق خیزش، پیشرفت و تجدد به شمار می‌رود.
وی تاکید کرد: طی 14 سال گذشته، ما شمار زیادی بیمارستان، دانشگاه، مرکز اوقاف و جمعیت‌های خیریه و فرودگاه ساختیم و جاده‌های بسیاری احداث کردیم. در تابستان امسال (2016) نیز ما پل سوم را به شهر استانبول که یکی از بزرگترین پل‌های جهان به شمار می‌رود، هدیه می‌کنیم.
نخست‌وزیر ترکیه اظهار داشت: ترکیه به زودی از قانون اساسی کنونی که به هیچ‌وجه در خدمت پیشرفت و توسعه ترکیه نیست خلاص خواهد شد و ما برای داشتن ترکیه‌ای جدید، به طور یکپارچه، قانون اساسی جدیدی را تدوین خواهیم کرد.
وی افزود: ترکیه همچنان آغوشی باز برای تمام مظلومان و نیازمندان باقی خواهد ماند.

مطالب مرتبط:

بیش از 290 نفر به ظن همکاری با تروریست‌ها در فرانس

اقرار پنتاگون به بمباران مسجدی در شمال سوریه

پلیس‌های زن سوری امنیت منطقه عملیاتی سپر فرات را ت

مکزیک ال چاپو را به آمریکا مسترد کرد

زندانی سابق گوانتانامو: با قرآن سلامت عقل خود را ح

تشکر مولانا سادات از سایت اساس نیوز

سفارت مان را در دمشق نمی بندیم

ا

درگیری و انشعاب در صفوف طالبان افغانستان

موگرینی : مردم افغانستان مستحق صلحی پایدار هستند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز