b_300_300_16777215_10_images_article_82.jpg

رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در کنگره گفت که با وجود داعش و القاعده امکان بازگردانی ثبات به کشورهایی چون پاکستان و افغانستان بسیار کم است.

به نقل از «Medium»؛ «باراک اوباما»، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، صبح (چهارشنبه) در آخرین سخنرانی سالانه ی خود در کنگره اعلام کرد «بی ثباتی برای چند دهه ادامه خواهد داشت» بخصوص در مناطقی چون افغانستان و پاکستان.
وی وجود داعش و القاعده را خطری برای آمریکا دانست و گفت: «داعش و القاعده بطور مستقیم برای مردم ما ایجاد خطر می کنند، زیرا امروزه تروریست هایی که برای زندگی انسانی ارزشی قائل نیستند قادر به آسیب زدن به بشریت هستند.»
اوباما در هشتمین سخنرانی سالانه خود در کنگره ادعا کرد که گروه هایی همچون داعش و القاعده از اینترنت برای مسموم کردن اذهان افراد استفاده می کنند.
وی ادامه داد: «البته ما بر نابود کردن داعش تمرکز کرده ایم و ادعای آنها برای ایجاد جنگ جهانی سوم را بی معنی نشان خواهیم داد. آنها دسته ای بی خرد هستند که سوار بر ماشین و در آپارتمان ها به نابودی بشریت فکر می کنند و باید نابود شوند تا شهروندان بتوانند در آرامش زندگی کنند. اما آنها نمی توانند حکومت ما را تهدید کنند.»
دروغ داعش در مورد دین آنها را تکرار نمی کنیم، ما فقط به آنها نامی را می دهیم که لایق آن هستند، یعنی قاتل و جانی
وی تصریح کرد: «این داستانی است که داعش تعریف می کند و با کمک آن نیرو جذب می کند. ما نیازی نداریم اثبات کنیم که در این مورد جدی هستیم و نه تلاش می کنیم دروغ داعش در مورد دین آنها را تکرار کنیم، ما فقط به آنها نامی را می دهیم که لایق آن هستند، یعنی قاتل و جانی که به زودی شکار و نابود خواهند شد. این برنامه ی ماست.»
اوباما در ادامه به تلاش یک ساله ی آمریکا و ایجاد ائتلاف با ۶۰ کشور دیگر برای نابودی این گروه تروریستی و این گونه ایدئولوژی ها اشاره کرد و افزود: «با بیش از ۱۰ هزار حمله ی هوایی ما رهبری را به دست داریم و نفت، کمپ ها و سلاح های آنها را پس خواهیم گرفت. ما در حال آموزش، تجهیز و حمایت از نیروهایی هستیم که در تلاش برای پس گرفتن عراق و سوریه هستند. اگر کنگره در مورد این موضوع جدی برخورد کند باید اجازه حمله نظامی به داعش را صادر کند و این پیغام را به سربازان ما برساند. رای گیری کنید. اما مردم آمریکا بدانند که با رای و یا بدون رای داعش نابود خواهد شد و همانند گروه های تروریستی قبلی حتی نامی از آنها نیز باقی نخواهد ماند.»
اوباما در انتها اضافه کرد که تمرکز کشور بر نابودی داعش و القاعده است اما برطرف کردن بی ثباتی در جهان و خاورمیانه بخصوص افغانستان و پاکستان و حتی آفریقا نیاز به چند دهه دارد. زیرا برخی از کشور های امن خواهد شد اما گروه های جدید تشکیل و نظم را بر هم خواند زد و نشانه ی آن اختلافات اخلاقی و موج جدید مهاجرت هاست.

مطالب مرتبط:

تسلیحات داعش از کجا می آید ؟

رهبر حزب کارگر انگلیس : لندن باید کشور فلسطین را ب

مسجد الاقصی و درد تنهایی

درخواست علمای اهل سنت گلستان برای رسیدگی به محرومی

اعلام رضایت مولوی عبدلحمید از شرایط عمومی اهل سنت

م

اعتراض هند به شرکت نخست وزیر کانادا در مراسم جدایی

کنگره آمریکا: جنگ در شبه جزیره کره همان روزهای اول

مولانا گرگیج : فریضه روزه نوعی تمرین تقوا به شمار

پیرمرد 128 ساله ادعا می کند هیتلر است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز