b_300_300_16777215_10_images_article_75.jpg

روحانی مجارستانی: با اسلام‌هراسی آمریکا می‌تواند اروپا را بی‌ثبات کند و اهداف خود را پیش ببرد./ اسلام‌هراسی یک محصول مصنوعی برای تنظیم اتفاقات در اتحادیه اروپا به نفع آمریکا است./ رژیم صهیونیستی با اسلام‌هراسی می‌تواند پارلمان‌های اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار دهد تا کشور فلسطین را به رسمیت نشناسند و برای تحکیم موقعیت خود حمایت آنان را جلب کند.

به نقل از «ایکنا»؛ «عبدالرحمان میحلفی»، روحانی مجارستانی که در رشته شریعت اسلامی تحصیل کرده و در حال حاضر رئیس شورای فتوای معاملات حلال اروپا در «وین»، پایتخت اتریش است، با بیان این مطلب به بررسی دلایل گسترش اسلام‌هراسی در اروپا و شرایط مسلمانان در اتحادیه اروپا پرداخت.
وی گفت: در اروپا، درک واحدی از اسلام وجود ندارد. مسلمانان از جاهای مختلف آمده‌اند و در تفکر و معنویت متفاوت هستند. میزان پایبندی به اسلام نیز متفاوت است. زندگی در اروپا سکولار است از این رو اکثریت مردم مشغول گذران زندگی هستند و اسلام یا دین برای همه یک اولویت نیست.
میحلفی توضیح داد: در اتریش و آلمان اکثریت مسلمانان ترک‌تبار هستند. آن‌ها نسل سوم یا چهارم اولین مهاجران ترک هستند. تنها آخرین نسل مسلمانان حق شهروندی آلمان را گرفته‌اند. پدران و پدربزرگ‌های آن‌ها یک عمر با تابعیت ترکیه در آلمان زندگی کردند. این مسئله بر رابطه آن‌ها با جامعه بومی تأثیر گذاشته است. امروز برخی از آنان تاجران ثروتمندی هستند که کارخانه‌ها و مراکز خرید دارند. ماهیت این تاجران نیز بر مفهوم اسلامی مساجدی که در آنجا ساخته شده است، اثر گذاشته است.
میحلفی گفت: در فرانسه، مهاجران بلژیکی از الجزایر، تونس و مراکش، تعیین کننده جهت‌های اسلامی هستند در حالیکه در بریتانیا اکثریت مسلمانان هندی‌ و پاکستانی‌تبار هستند. کشورهای اسکاندیناوی همواره پذیرای مهاجرانی بوده‌اند که به دلیل سرکوب‌های سیاسی و دینی از کشورهای اسلامی به ویژه عراق به این کشورها رفته‌اند.
مترجم قرآن به زبان مجارستانی گفت: جریان وهابی ـ سلفی از دهه ۸۰ قرن بیستم میلادی شروع به قدرت گرفتن کرد؛ آن‌ها آموزه‌های اسلامی را تخریب می‌کردند و با کمک دلارهای نفتی خود توانستند افکار افراطی خود را به بعضی جوامع تزریق کنند و همبستگی اسلامی را تخریب کنند. نمونه این جریان اخوان المسلمین هستند که بسیار هم فعالند و تقریباً در همه جا حضور می‌یابند و ادعا می‌کنند که فعالیت اسلامی آن منطقه خاص را بر عهده دارند.

آمریکا با اسلام‌هراسی اروپا را بی‌ثبات می‌کند
میحلفی افزود: امروز هم که نوبت داعش و دیگر گروه‌های تکفیری است. من شاهد بوده‌ام که برخی مسلمانان برای اینکه درگیر فعالیت‌های آنان نشوند، مذهب خود را ترک کرده‌اند.
این تازه‌مسلمان مجارستانی گفت: در نتیجه فعالیت‌های این گروه‌های تکفیری، امروز اتحادیه اروپا شاهد اسلام‌هراسی است و این مسئله دلایل متعددی دارد. وضعیت مسلمانان که پیش‌تر تشریح شد نیز به خودی خود مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
میحلفی افزود: از سوی دیگر، آمریکا به دنبال تأسیس دولت جهانی خود است؛ اما ابرقدرت‌های دیگری مانند چین و روسیه نیز ظهور کرده‌اند. دلار نیز در بحران و خطر سقوط قرار دارد. کشورهای بریکس (به رهبری قدرت‌های اقتصادی نوظهور) نیز می‌توانند سرعت سقوط دلار را افزایش دهند. آمریکا برای حفظ هژمونی خود تنها یک راه دارد: بی‌ثبات‌ کردن جهان و ایجاد درگیری‌های بیشتر مانند آنچه در اوکراین، خاورمیانه، آفریقا و … رخ می‌دهد. تنها در این شرایط آمریکا نیاز به هم‌پیمان ندارد؛ زیرا هم‌پیمانان حقوق برابر خواهند داشت.
وی ادامه داد: آمریکا غلام و برده می‌خواهد. آمریکا کسانی را که بحث می‌کنند و نظر دارند نمی‌خواهد. پس با اسلام‌هراسی آمریکا می‌تواند اروپا را بی‌ثبات کند و اهداف خود را پیش ببرد. این کشور از تکفیری‌ها به عنوان ابزاری برای تنبیه هر کشور در هر زمان استفاده می‌کند. به عقیده من، اسلام‌هراسی یک محصول مصنوعی برای تنظیم اتفاقات در اتحادیه اروپا به نفع آمریکا است.
عبدالرحمان میحلفی گفت: همچنین اسرائیل می‌خواهد ثابت کند که جنگ‌هایش علیه مسلمانان مشروع است. با اسلام‌هراسی رژیم صهیونیستی می‌تواند پارلمان‌های اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار دهد تا کشور فلسطین را به رسمیت نشناسند و برای تحکیم موقعیت خود حمایت آنان را جلب کند.

ایجاد گروه‌های تکفیری با اهداف اسرائیل همخوانی دارد
به گفته میحلفی، ایجاد گروه‌های تکفیری در راستای ارائه چهره‌ای غلط از اسلام و در نتیجه آن افزایش اسلام‌ستیزی در سراسر جهان، با اهداف رژیم صهیونیستی کاملاً همخوانی دارد و از همین رو صهیونیست‌ها داعش و پرچمشان را گرامی می‌دارند.
وی افزود: تا زمانیکه قوانین آن‌ها حکمفرما باشد، وضع به همین منوال است. اکنون ما مسلمانان نیستیم که تعیین می‌کنیم حلال و حرام چیست. از این زاویه می‌توان به همه مسائل بزرگ دنیا نیز نگریست. طب اسلامی کجاست؟ آموزه‌های اطبای مسلمان مانند ابن سینا کجاست؟
میحلفی گفت: هدف از تشکیل شورای اروپایی فتوا برای معاملات حلال در وین اتریش داشتن ایجاد نظام قانونی اسلامی برای همکاری با نهادهای محلی و دیگر نهادهای اسلامی در مسیری هماهنگ بود که این مسئله به اسلام و همبستگی و ادغام مسلمانان کمک می‌کند.

مطالب مرتبط:

مولوی ایل نژاد : کسب رضایت خدا و محبت به باری تعال

ﻣﻮﻻﻧﺎ ﻋﺒﺪﺍﻟﺤﻤﯿﺪ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﻋﻠﯿﻪ ﻣﺮﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺤ

مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند

حضور 6هزار عضور گروه های تروریستی در مرز افغانستان

ا

نقش اهل سنت در دیپلماسی عمومی ایران

در تایوان مسابقات قهرمانی بیکاری برگزار شد

احضار سفیر ایران در پاکستان به وزارت خارجه

درخواست اتحادیه اروپا برای حمایت میانمار از آزادی

معاون سازمان مدیریت بحران ایران آخرین آمار تلفات ز

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات