b_300_300_16777215_10_images_article_48.jpg

یک عنصر گروهک تروریستی داعش به نام "عمر حسین" با انتشار پیامی از وضعیت بسیار ناگوار زندگی در مناطق تحت اشغال این گروهک شکوه کرد.

این تروریست پیرو ابوبکر البغدادی در پیامی که در پایگاههای اجتماعی منتشر شد از وضعیت ناگوار خدمات پزشکی در مناطق تحت اشغال گروهک تروریستی داعش به شدت انتقاد کرد.
سایت روسیا الیوم در این باره نوشت: به گفته این عضو داعش، شماری ازعناصر این گروهک تروریستی به علت بی توجهی و بدرفتاری جانشان را از دست می دهند.
عمر حسین می گوید: بیمارستان های مناطق تحت اشغال داعش از کمبود نیروی کادر و پزشک رنج می برند و جراح های این بیمارستان ها مرتکب اشتباهات کشنده ای می شوند. همچنین افرادی فاقد مدرک رشته های مرتبط با پزشکی و گاهی افراد بی سواد در انجام عمل جراحی پیچیده شرکت می کنند.
یادآور می شود به دنبال اشغال مناطقی از سوریه و عراق توسط گروهک تروریستی داعش، شمار زیادی از افراد کادر درمانی و آموزشی، اقدام به فرار از سلطه تروریست ها نموده و شماری نیز خانه نشین شدند و از همکاری با تروریست ها خودداری کردند.
این امر باعث شد تا داعش به استفاده از عناصر خود در زمینه های تخصص شان روی آورد. برای نمونه در بسیاری از موارد عناصر داعشی دارای سابقه تحصیل در رشته های پزشکی را به عنوان پزشک و گاه جراح روانه بیمارستان های این منطقه نمود.
بی تجربگی، نداشتن تحصیلات مرتبط و کافی، بی توجهی به ساده ترین اصول پزشکی و بهداشتی و فقدان امکانات باعث مرگ بسیاری از بیماران در جراحی های ساده و ابتلای آنها به عفونت ها و بیماری های لاعلاج دیگر شده است.
تروریست های داعش خروج هرگونه اطلاعات از مناطق تحت سلطه خود توسط افراد را با مجازاتهای سخت و اعدام پاسخ می دهند.
هنوز مشخص نیست سرنوشت عمر حسین که با پیام خود بخشی از اطلاعات نگفته وضعیت زندگی در سرزمین های زیر سلطه داعش را فاش کرده است، به کجا منتهی خواهد شد.

مطالب مرتبط:

شاهزادگان قطری پاکستان را ترک کردند

ا

کمک هفت میلیارد ریالی مردم تربت جام به سیل زدگان

لاوروف: سرکوب داعش و جبهه النصره در اولویت قرار دا

تعریف درست اهل سنت و جماعت از دیدگاه مراجع بزرگ دی

ژیرینوفسکی: بجای پول های کثیف اروپایی, با روبل و ل

کشته شدن ۲۰خبرنگار در سال ۲۰۱۶توسط داعش

پاکستان مشارکت در جنگ یمن را تکذیب کرد

امام جمعه اهل سنت سنندج : اتحاد مسلمانان تنها راه

چرا داعش برای دختران اروپایی جذاب است ؟

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات