b_300_300_16777215_10_images_0000000000017.jpg

تلاوت قرآن در نخستین پرواز شرکت هواپیمایی اسلامی مالزی طنین‌انداز شد.

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی اسلامی در مالزی با پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم و قرائت حدیثی از پیامبر اسلام(ص)، انجام شد.
مسافرین این پرواز که اکثرا مسلمان بودند در حالی که دستان خود را به نشانه دعا بالا گرفته بودند گوش به کابین خدمه سپردند که پیش از برخاستن هواپیما از زمین از طریق بلندگو دعایی را قرائت کرد.
شرکت هواپیمایی «رایانی ایر» اولین شرکت هواپیمایی اسلامی در مالزی است که خدمات منطبق با شریعت اسلام به مسافران ارائه می‌دهد.
در پروازهای این شرکت، فضایی برای نماز و دعا منظور شده است، مشروبات الکلی سرو نمی‌شود، غدای حلال عرضه می‌شود و خدمه و مهماندارهای زن با یونیفرم اسلامی و پوشش کامل شرعی ظاهر می‌شوند.
این ابتکار عمل پس از درخواست عده کثیری از مشتریان ناراضی صورت گرفت که متقاضی سفر هوایی با رعایت شئونات اسلامی بودند.اولین پرواز این شرکت هواپیمایی روز یکشنبه، ۲۹ آذر/قوس، از مبدأ کوالالامپور صورت گرفت که پروازی کوتاه و داخلی بود. این شرکت برای این منظور دو هواپیمای بویینگ ۷۳۷ را در نظر گرفته است که به سه مقصد داخلی پرواز می‌کنند.
پرواز دوم این شرکت روز گذشته (سه شنبه) از پایتخت به مقصد «کوتابارو» واقع در شمال شرقی مالزی انجام شد که ۵۵ دقیقه به طول انجامید. در این پرواز که بالغ بر ۱۰۰ مسافر داشت خوراک و نوشیدنی‌های حلال توسط مهمانداران محجبه سرو شد.رایانی ایر چهارمین شرکت هواپیمایی اسلامی در دنیا است. «رویال برونئی ایرلاین»، «عربستان سعودی ایرلاین» و «ایران ایر» نیز خدمات مسافرتی خود را بر اساس شریعت اسلامی ارائه می‌‌دهند.

مطالب مرتبط:

نبیل الوحش، حقوق دان مصری به علت «دفاع از تجاوز جن

اعدام جوان کرد به دست داعش

تعطیلی تلویزیون تحت حمایت عربستان در اسپانیا / عکس

تشدید تلاش های آمریکا برای تشکیل ناتوی عربی

زنان عمانی حق رانندگی با تاکسی و کامیون بدست آوردن

ا

ارسال کمک هاي بشردوستانه کويت به غزه

ترامپ: ارتش امریکا در ضعیف ترین وضعیت بسر می برد

 

آمریکا موشک پیشرفته ضد تانک برای ی.پ.گ ارسال میکن

ا

واشنگتن پست: قطر روز به روز قوی تر می شود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات