b_300_300_16777215_10_images_0000000000017.jpg

تلاوت قرآن در نخستین پرواز شرکت هواپیمایی اسلامی مالزی طنین‌انداز شد.

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی اسلامی در مالزی با پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم و قرائت حدیثی از پیامبر اسلام(ص)، انجام شد.
مسافرین این پرواز که اکثرا مسلمان بودند در حالی که دستان خود را به نشانه دعا بالا گرفته بودند گوش به کابین خدمه سپردند که پیش از برخاستن هواپیما از زمین از طریق بلندگو دعایی را قرائت کرد.
شرکت هواپیمایی «رایانی ایر» اولین شرکت هواپیمایی اسلامی در مالزی است که خدمات منطبق با شریعت اسلام به مسافران ارائه می‌دهد.
در پروازهای این شرکت، فضایی برای نماز و دعا منظور شده است، مشروبات الکلی سرو نمی‌شود، غدای حلال عرضه می‌شود و خدمه و مهماندارهای زن با یونیفرم اسلامی و پوشش کامل شرعی ظاهر می‌شوند.
این ابتکار عمل پس از درخواست عده کثیری از مشتریان ناراضی صورت گرفت که متقاضی سفر هوایی با رعایت شئونات اسلامی بودند.اولین پرواز این شرکت هواپیمایی روز یکشنبه، ۲۹ آذر/قوس، از مبدأ کوالالامپور صورت گرفت که پروازی کوتاه و داخلی بود. این شرکت برای این منظور دو هواپیمای بویینگ ۷۳۷ را در نظر گرفته است که به سه مقصد داخلی پرواز می‌کنند.
پرواز دوم این شرکت روز گذشته (سه شنبه) از پایتخت به مقصد «کوتابارو» واقع در شمال شرقی مالزی انجام شد که ۵۵ دقیقه به طول انجامید. در این پرواز که بالغ بر ۱۰۰ مسافر داشت خوراک و نوشیدنی‌های حلال توسط مهمانداران محجبه سرو شد.رایانی ایر چهارمین شرکت هواپیمایی اسلامی در دنیا است. «رویال برونئی ایرلاین»، «عربستان سعودی ایرلاین» و «ایران ایر» نیز خدمات مسافرتی خود را بر اساس شریعت اسلامی ارائه می‌‌دهند.

مطالب مرتبط:

حرمت تکفیر نزد اهل سنت

شرکت های آمریکایی از وبسایت های گروهک جیش محمد محا

موافقت سوریه با ارسال کمک‌های انساندوستانه مصر به

ا

افتتاح بزرگترین مرکز آموزش دفاعی ترکیه در قطر

نگاهی به عقبه تکفیر و دیدگاه های آن

ا

وظیفه علما بیان حق و اشاعه احکام، معارف قرآنی و سن

هلاکت سه تروریست داعشی به دست ارتش فیلیپین

یکی از عاملان حمله تروریستی بلژیک از ترکیه اخراج ش

ا

امام جمعه اهل سنت رضا آباد مومنین را به عبادت وبند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز