b_300_300_16777215_10_images_0000015.jpg

رئیس جمهور امریکا خواستار وحدت امریکایی‎ها شده است و می‌گوید تبعیض و غرض‌ورزی علیه مسلمانان امنیت ملی این کشور را به مخاطره می‌اندازد.

باراک اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی خود از کاخ سفید گفت، احساسات ضداسلامی اخیر در امریکا به گروه تروریستی داعش کمک می‌کند.
رئیس جمهور امریکا تاکید کرد: «تروریست‌هایی مانند اعضای داعش در تلاش هستند که براساس دین و پیشینه افراد، میان ما تفرقه بیاندازند و این‌گونه است که آتش ترس را برمی‌افروزند و نیرو جذب می‌کنند.»
وی افزود: «تبعیض و غرض‌ورزی، به داعش کمک می‌کند و امنیت ملی ما را به خطر می‌اندازد.»
این سخنان رئیس جمهور امریکا در حالی مطرح می شود که اخیراً اظهارات دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از حزب جمهوری‌خواه، مبنی بر این‌که مسلمانان باید از ورود به امریکا منع شوند، موجی از خشم به راه انداخته است.
اوباما صراحتاً از ترامپ نام نبرد اما از سخنان این سرمایه‌دار امریکایی که به تفرقه در امریکا و جهان دامن می‌زند، به شدت انتقاد کرد.
ترامپ این اظهارات را که به شدت در داخل و خارج امریکا محکوم شد، پس از آن بیان کرد که در تاریخ ۱۱ آذر در جریان تیراندازی در یک مجتمع بهزیستی در شهر سن برناردینو در کالیفرنیا، ۱۴ نفر کشته و ۲۱ نفر دیگر زخمی شدند.
«سید رضوان فاروق» و «تشفین مالک» زوج مهاجمی بودند که مقامات از آن‌ها به عنوان «افراط‌گرا» یاد کردند و در تیراندازی پلیس کشته شدند.
فعالان مسلمان امریکایی هشدار داده‌اند که سخنان نژادپرستانه و ضداسلامی ترامپ تنها به اسلام‌هراسی در سراسر امریکا شدت می‌بخشد.
رئيس جمهور امریکا همچنین گفت یک جامعۀ خاص نباید به دلیل تیراندازی اخیر در سن برناردینو مقصر شناخته شود و افزود همۀ امریکایی‌ها صرف نظر از اعتقادات خود، سوگوار این حملۀ تروریستی هستند.
اوباما همچنین با ستایش از مسلمانان امریکایی که در خدمت ارتش این کشور هستند، از آن‌ها به عنوان «وطن‌پرست» یاد کرد.

مطالب مرتبط:

40 سال بعد مسلمانان بزرگترین گروه دینی در اروپا خو

رونمایی داعش از موشک غول پیکر و وحشتناک خود

هر نوع گردهمایی در سالگرد بمبگذاری "راه آهن آنکار

اقدام ترامپ علیه مسلمانان شرم آور است

ا

هرگز الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم

نیروهای دولتی لیبی سرت را از داعش پس گرفتند

کشته شدن دهها داعشی توسط نیروهای ترک

تلاش داعش برای جذب خبرنگار انگلیسی

از آغاز عملیات آزاد سازی موصل 100 روستا آزاد شد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز