b_300_300_16777215_10_images_000000014.jpg

 نخست وزیر عراق وزارت امور خارجه این کشور را مأمور کرد تا به صورت رسمی از ترکیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

به نقل از سومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی "حیدر العبادی" روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد : العبادی ورود نظامیان ترکیه به خاک عراق را نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد و نقض حریم ارضی عراق دانسته و بر لزوم برگزاری جلسه فوق العاده شورای امنیت برای بررسی این مساله تأکید کرده است .
العبادی دیروز پنجشنبه در دیدار با هیئتی ترکیه ای در بغداد اعلام کرد که بحران اخیر عراق و ترکیه فقط با عقب نشینی نیروهای تُرکیه از خاک عراق حل می شود .
دفتر العبادی درپی برگزاری این دیدار اعلام کرد : هیئت ترکیه ای به ریاست فریدون سینیرلی اوغلو معاون وزیر امور خارجه و هاکان فیدان رئیس سرویس اطلاعات ملی ترکیه روز پنجشنبه برای حل بحران اخیر وارد بغداد شدند و  اعلام کرد که دولت متبوعش به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق احترام می گذارد و از این کشور در مبارزه با داعش حمایت می کند.
دفتر العبادی افزود : به هیئت ترکیه ای ابلاغ شد که بحران اخیر فقط با عقب نشینی کامل نظامیان ترک از خاک عراق حل می شود و با عقب نشینی این نیروها زمینه برای آغاز روابط خوب و همکاری در بخش های مختلف فراهم می شود .
هیئت ترکیه ای با ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق نیز دیدار کرد .
دفتر احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه نیز اعلام کرد که مقامات این کشور پس از مذاکره با مقامات عراقی تصمیم گرفتند که  در نحوه استقرار نظامیان ترک در خاک عراق بازنگری کنند.
دفتر داود اوغلو جزئیات بیشتری را درباره این تصمیم اعلام نکرد.نظامیان ترکیه هم اکنون در پایگاه زلکان در منطقه بعشیقه در حومۀ شمال شرقی شهر موصل مستقر هستند.
از سوی دیگر "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه امروز بار دیگر اعلام کرد که نظامیان کشورش را از خاک عراق خارج نخواهد کرد.

مطالب مرتبط:

آلمان به دنبال یافتن جایگزینی برای پایگاه اینجرلیک

ا

ادامه رؤیاپردازی اردوغان درباره منطقه پرواز ممنوع

مولانا مطهری : در فضای مجازی حریم ها و حرمت ها شکس

دیدار ولیعهد عربستان با رئیس شورای امنیت ملی اسرائ

پنتاگون وعده داد؛ پیرامون رسوایی جنسی در ارتش آمر

گسترش مساجد و کاهش تعداد کلیساها در فرانسه

طومار مسلمانان انگلیس به کامرون

ه

ترامپ صاحب یک گوشی خاص شد

کردهای سوریه ۱۴۸ ازبکی عضو داعش را به ازبکستان تحو

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات