b_300_300_16777215_10_images_000116.jpg

بر اساس یک گزارش جدید منتشر شده گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه با کشتن بیش از 6644 نفر در سال 2014 مرگبار ترین گروه تروریستی جهان شناخته شده است.

به نقل از هافینگتون پست در گزارش جدید سالانه "موسسه اقتصاد و صلح" در نیویورک دو گروه تروریستی بوکوحرام و داعش مرگبار ترین گروه های تروریستی جهان شناخته شده اند که به تنهایی این دو گروه تروریستی باعث مرگ 51 درصد از کل افرادی بوده اند که در سال 2014 در اثر حملات تروریستی کشته شده اند.
داعش پس از بوکوحرام به فاصله اندکی و با کشتن 6073 نفر در سال 2014 در جایگاه دومین گروه تروریستی مرگبار جهان شناخته شده است.
گفتنی است پایگاه اصلی بوکوحرام در شمال نیجریه است و داعش نیز در مناطقی از عراق و سوریه مستقر شده است.
بوکوحرام در تابستان امسال با گروه داعش اعلام بیعت کرد اما هنوز چند و چون ارتباطات این دو گروه تروریستی و نحوه تبعیت این گروه از داعش در هاله ای از ابهام قرار دارد اما پس از تصرف شهر موصل عراق از سوی داعش در جولای 2014 گروه تروریستی بوکوحرام نیز پرچم داعش را به عنوان پرچم خود برگزید و در فیلم ها و ویدئوهایی که از آن زمان منتشر کرده است با پرچم داعش ظاهر شده است.
در گزارش موسسه اقتصاد و صلح سال 2014 بدترین و مرگبارترین سال به لحاظ تلفات حملات تروریستی است و در این سال تلفات حملات تروریستی در جهان بیش از 80 درصد رشد کرده است.
در فاصله سال های 2013 تا 2014 تلفات انسانی حملات تروریستی در نیجریه با رشدی بی سابقه  سه برابر افزایش داشته است و عمده ترین دلیل آن حملات تروریستی بوکوحرام و نیز تلفات درگیری های بین نیروهای دولتی با تروریست های بوکوحرام بوده است. بر اساس گزارش موسسه اقتصاد و صلح رشد سه برابری تلفات انسانی تروریستی در یک کشور در فاصله یک سال بی سابقه است. در سال 2014 نیمی از 10 حمله پرتلفات تروریستی در جهان از سوی گروه بوکوحرام و در کشور نیجریه رقم خورده است.
بوکوحرام یک گروه تندرو تروریستی است که فعالیت های خود را در 6 سال گذشته گسترش داده و در شمال نیجریه مستقر است. این گروه مخالف تحصیل زنان بوده و تا کنون صدها زن و دختر محصل را ربوده و به عنوان برده  فروخته است.
در آوریل سال گذشته این گروه با حمله به یک مدرسه دخترانه 300 دختر دانش آموز را به گروگان گرفت. این اقدام بوکوحرام بازتاب فراوانی در رسانه های بین المللی داشت.
این گروه همچنین به کلیساها و اماکن مقدس مسیحیان نیز حمله کرده و آنها را منفجر می کند.
به گفته تحلیلگران بوکوحرام در ماه های گذشته استراتژی خود را تغییر داده و  به  انجام حملات به کشورهای همسایه نیجریه رو آورده است. این گروه همچنین در داخل نیجریه نیز از تلاش برای تحت کنترل گرفتن شهرها و روستاها دست برداشته و به انجام حملات تروریستی و انتحاری به اماکن شلوغ رو آورده است. یکی از دلایل افزایش 3 برابری تلفات انسانی عملیات تروریستی در نیجریه نیز ناشی از همین تغییر رویه گروه بوکوحرام است.

مطالب مرتبط:

سفارتخانه آمریکا در ترکیه از آمریکایی ها خواست به

دانشمند بودایی مسلمان شد

زائر پاکستانی حین طواف خانه خدا خودکشی کرد

فرآیند اعزام حجاج ۹۶ از ۳ مرداد آغاز می‌‌شود

پیام مهم یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن

جشن عید قربان در کنار رودخانه ای در انتاریو (کاناد

نتانیاهو رئیس جدید شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیست

بیشترین قربانیان افراط گرایی مسلمانان هستند

جهانگیری: در شرایط اضطراری فعلی، مسئولی پای کار نب

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز