b_300_300_16777215_10_images_000008.jpg

بزرگترین جامعه مسلمانان انگلیس خواستار نقش پررنگتر مسلمانان این کشور در قانون جدید مبارزه با تروریسم شده است.

شورای مسلمانان بریتانیا در این باره می‌گوید: «مسلمانان بریتانیا باید در ایجاد قانون جدید مبازه با تروریسم نقش موثرتری داشته باشند، اگر قرار است این قانون اجرایی شود.»
مقداد ورسی، معاون دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا، می‌گوید مقامات دولت با تلفیق دیدگاه‌های محافظه‌کارانه اجتماعی و افراط گرایی خشونت آمیز اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اند.وی افزود: «سیاست کنونی دولت …….کاملا در خطر معکوس عمل کردن قرار دارد و تا زمانی که دولت با جوامع مختلف مسلمان در سراسر بریتانیا وارد گفتگو نشود، شاهد این تغییر نخواهیم بود.»
این موضع‌گیری شورای مسلمانان بریتانیا پس از انتشار نتایج تحقیق جدید اتخاذ شد. براساس این تحقیق اکثر مسلمانان بریتانیایی بر این باورند سیاست‌های غلط دولت و پوشش متعصب رسانه ای باعث شده «فضای نفرت» از مسلمانان که بر زندگی روزانه آن‌ها تاثیر گذشته است، به وجود آید.
این تحقیق که از سوی کمیسیون حقوق بشر اسلامی انجام شده است نشان می دهد زندگی روزانه مسلمانان بریتانیایی با افزایش بد رفتاری، خشونت و تبعیض نژادی آمیخته شده است.
بر اساس این تحقیق، ۵۶ درصد از مسلمانان بریتانیایی فحاشی و ناسزا را تجربه کرده‌اند و ۱۸ درصد دیگر نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.پیشتر نیز دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، از حمایت بیشتر از مسلمانان خبر داده بود. بر اساس گزارش ماه گذشته پلیس انگلیس میزان جرائم علیه مذاهب در مقایسه با سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته است.

مطالب مرتبط:

خرید و فروش مواد مخدر در افغانستان قانونی شد

عوامل و زمینه های حضور داعش در ترکمنستان

ترکیه برای اولین بار به پلیس‌های زن اجازه داد حجاب

سردار آزمون و غبار حاشیه ها!

چین بصورت محرمانه سامانه موشکی اس وای- 400 را به ق

لخت شدن یک زن در بیت‌المقدس جنجال به پا کرد

رژیم صهیونیستی برق نوار غزه را قطع می‌کند

تفکر تکفیری؛ درد مشترک، درمان مشترک

استقرار سامانه «تاد» آمریکا در کره جنوبی آغاز شد,

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز