b_300_300_16777215_10_images_00005.jpg

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در واکنش به تظاهرات گسترده مردم کابل، طی سخنانی که از طریق تلویزیون پخش شد، تاکید کرد که در کنار هم انتقام خون شهدا را می گیریم و مردم وحدت و همدلی خود را حفظ کنند.

«محمد اشرف غنی»، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به اعتراض های میلیونی روز گذشته (چهارشنبه) مردم کابل واکنش نشان داده و گفت که به اعتراض مردم احترام می گذارد.
این واکنش پس از آن صورت می گیرد که میلیون های تن از مردم افغانستان در نزدیک ارگ ریاست جمهوری با تابوت های سربریده گروگان های زابل تجمع کرده اند.
محمد اشرف غنی خود را صاحب ماتم هفت گروگان سربریده به ویژه شکریه ۹ ساله خواند و گفت که تلخی این جنایت را با عمق جانش احساس می کند.
غنی افزود که طالبان به عنوان دشمنان افغانستان تلاش دارند تا تخم نفاق و تعصب را در میان اقوام کشور بوجود بیاورند اما او گفت که مردم این توطئه دشمن را ازبین خواهند برد.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت که از کشتن، آدم ربایی و گروگانگیری متنفر است و این را نمی پذیرد که مردم در نقاط مختلف کشور کشته و یا به گروگان گرفته شوند.
وی همچنین گفت که عملیات نجات گروگان ها را از نزدیک دنبال می کرد و افزود که گروگانگیر ها ۵۶ بار محل گروگان ها را تغییر دادند.
غنی خواهان همدلی و همپذیری میان مردم شد و تاکید کرد که به مشکلات مردم رسیدگی خواهد شد و به رای مردم در انتخابات احترام دارد.
به گفته غنی، دشمنان افغانستان در جنگ شکست خورده اند و دست به کشتار مردم بی گناه می زنند تا روحیه همپذیری در افغانستان را ازبین ببرند.
وی گفت: “از خانه و کاشانه ای مردم خود دفاع می کنیم و مشت کوبنده ای را به دهن دشمنان و شورشیان می زنیم. دشمنان ما در تمام سال جاری تلاش کردند که در جغرافیای سیاسی جایگاهی برای خود پیدا کنند اما موفق نشدند.”
وی افزود که شکست دشمنان به یقین تبدیل شده است اما همزمان هشدار داد که آنها وحدت و اتحاد مردم افغانستان را نشانه رفته اند.
رییس جمهوری گفت درصورتی می توانیم انتقام شکریه و بقیه گروگان ها را بگیریم که در کنارهم بایستیم و از هم دیگر دفاع کنیم.
وی اعلام کرد تا زمانیکه عاملان کشتار گروگان ها به جزایی اعمال شان نرسیدند، آرام نخواهد نشست.

مطالب مرتبط:

احمد آخوند قربانپور در همایش تکفیر و افراط گرایی ا

عتیقه متعلق به صدام به عراق بازگردانده شد / تصاویر

فراخوان دولت قانون برای تظاهرات ضد ترکیه

بیش از 300 آلبانیایی تبار کوزوو برای داعش می جنگند

 

اهدای قرآن به ستاره مسلمان بالیوود در ترکیه

ذبح یک سرباز سوری توسط مخالفان

تفنگداران آمریکایی در راه سوریه

رئیس جمهور سفرم به سیستان و بلوچستان برای وفای به

بازداشت ۴۹ مظنون داعشی در ترکیه در آستانه رفراندوم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز