b_300_300_16777215_10_images_molana300x227.jpg

اساس نیوز : مولانا سید عبدالصمد ساداتی در فرازی از سخنان در مراسم نماز جمعه اهل سنت سراوان (۱۳ یهمن ۱۳۹۶) با اشاره به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ؛ با بیان اینکه شعار و عمل مسئولان مورد مطابقت قرار گیرد و اهداف انقلاب را با عملکرد خود در مسئولیتهایی که دارند پاسداری کنند ؛ عدالت و عدم تبعیض را از اهداف مهم انقلاب برشمردند و تاکید کردند .

خطیب جمعه اهل سنت سراوان گفتند: پیروزی انقلاب  اسلامی یکی از حادثه ها و رویداد های  مهم تاریخی با شعار نه شرقی و نه غربی با هدف مهم استقلال و ازادی در جهان به ثبت رسید  ، انقلاب ملت ایران انفجاری بود که جهان غرب را بلرزه در آورد  و سبب اگاهی و بیداری ملتهای زیر ستم گردید.

مولانا ساداتی افزودند: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نعمتی است که باید قدر ان را دانست ؛ قدر دانان کسانی هستند که با عمل خود اهداف انقلاب را در مسئولیتهایی خود پاسداری می کنند.

امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: استقلال و ازادی را که از اهداف مهم انقلاب بوده در قانون اساسی در امور مختلف برآن تاکید شده ؛ همچنین عدالت ، برابری و عدم تبعیض برای تمام اقوام مذاهب و هرکس که ملیت ایران را دارد شامل می شود .

 مولانا ساداتی با بیان اینکه ” در شکر نعمت انقلاب اسلامی ؛ شعار و عمل مسئولان باهم مطابقت پیدا کند” خاطرنشان ساختند: مسئولان و دولتمردان  بقا و تداوم انقلاب را در تحقق بخشیدن عملی اهداف انقلاب که از استقلال و ازادی سرچشمه گرفته مورد توجه قرار دهند.

مدیر دارالعلوم سراوان بیان کردند: اگر با نگاه تبعیض و عدم پاسخگویی شفاف به مردم محروم و ستمدیده و راندن انها از ادارات با برخورد های غیراخلاقی باشد؛ هرگز قدردانی از نعمت نمی شود بلکه کفران نعمت خواهد شد آنگاه مردم  ولی نعمت نخواهند بود .

مولانا ساداتی عنوان کردند: عدالت وعدم تبعیض از اهداف مهم انقلاب اسلامی است ؛ عدالت از اساسی ترین دستورات اسلامی و یکی از اهداف مهم  بعثت پیامبران بوده است که لزوما  مورد توجه و عمل در همه زمینه ها می باشد.

ایشان اظهار داشتند: توصیه های معمار انقلاب ؛ امام راحل و رهنمودهای مقام  معظم رهبری که در رفع تبعیض،ظلم ستیزی و محرومیت زدایی است مورد توجه وعمل خواص و مسئولان قرار گیرد ، کسانیکه اهداف انقلاب را نادیده می گیریند ، با رفتار تبعیض گونه و تحقیرامیز با مردم رفتار میکنند و در مسئولیت خود پاسخگو نیستند ؛ بلکه به هرنحوی در پی حفط پست و جایگاه خود هستند ؛ به نظام و انقلاب ضربه وارد می کنند.

خطیب جمعه اهل سنت سراوان ابراز داشتند: برای کسانیکه  خداوند فرصت خدمت داده و مسئولیتی سپرده شده ؛ شکر این نعمت را در عمل بجا اورند ، این فرصت غنیمتی است که بدست آمده و غفلت از آن باعث حسرت می شود و انچه ماندگار می شود عملکردهای های خوب یا بد هستند .

مولانا ساداتی در بخش نخست سخنان گفتند: برای دستیابی  به سعادت و کامیابی  باید به سوی صفات پسندیده ، دارای فضیلت  و کارهای زیبا و خداپسندانه  رفت؛ رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:” احرص على ما ینفعک واستعن بالله / برای  انجام دادن کارهایی که برایت منفعت دارد حریص باش و از الله کمک و یاری بخواه “؛ کارهایی که نفع ان دوام و کمال داشته یاشد ، در دنیا و اخرت در امروز و فردا فائده مند باشد.

مسئولان مربوطه؛ معضل عدم ماندگاری پزشکان در شهرستان سراوان را علت یابی و چاره جویی کنند

مولانا سید عبدالصمد ساداتی در بخشی از سخنان در مراسم نماز جمعه با اشاره به معضل عدم ماندگاری پزشکان در شهرستان سراوان از مسئولان مربوطه در مرکز استان خواست  این مسئله  را که از مشکلات چالش برانگیز و در روزهای اخیر حاد شده را علت یابی و چاره جویی کنند.

امام جمعه اهل سنت سراوان گفتند: یکی از مشکلاتی که شهرستان سراوان با آن مواجه بوده عدم ماندگاری پزشکان متخصص و یا انتقال انان از شهرستان است  که این مسئله از مشکلات چالش برانگیز است و باید مسئولان مربوطه دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان علت یابی کنند ؛ بویزه در این چند روز اخیر که مسئله و اختلاف بین پزشکان و اداره مربوطه در شهرستان سراوان بسیار حاد شده است.

مولانا ساداتی تصریح کردند: در این بین کسانی که ضرر می کنند و برایشان مشکل ایجاد می شود مردم هستند ، مسئولین با بحث و جدال خود نباید باعث حق تلفی بیماران شوند .

ایشان عنوان کردند: پزشکان تعهد به خدمت کرده اند و کسانی که زحمت می کشند شایسته تقدیر و تشویق هستند ؛ به خواسته های جایز و قانونی  آنان باید توجه کرد  و مشکلات پیش رو باید برطرف شود تا در محیط آرام و با اطمینان خاطر در شرایط بهتر خدمت کنند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان بیان کردند: البته اگر یک فرد خاطی باشد نمی توان همه پزشکان را خاطی دانست ، یک  عالم دیتی  یا  یک مسئول اداره خطا کند نباید همه علما و مسئولان را خاطی قلمداد کرد بلکه  با فرد خاطی برخورد مناسب کرد و احقاق حق نمود .

مولانا ساداتی در پایان سخنان تاکید کردند: لازم است دانشگاه های علوم پزشکی با بذل توجه به این شهرستان عدم ماندگاری و گاهی انتقال پزشکان  و پزشک متخصص را بررسی و چاره جوئی نمایند.

 

مطالب مرتبط:

داعش:رمضان آینده در مکه خواهیم بود

توافق میان معترضان و دولت پاکستان

حال و روز این روزهای بلاد اسلامی !

د

مشخص شدن هویت حادثه تروریستی منچستر انگلیس

یوسف قوجق :یک نویسنده باید به جریانات پیرامونی خود

دنبال هوس رفتن و فاصله گیری از وحی دلیل گمراهی است

مولانا عبدالحمید : باید روحیه «تعاون در کارهای خیر

دونالد ترامپ: هیچ پیش‌‌شرطی برای مذاکره با ایران ن

 

دموکراسی آمریکایی ؛استثنایی برای فلسطین

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات