b_300_300_16777215_10_images_566.jpg

نخستین مساجد در چین حدود 1400 سال پیش بنا شد. امروزه بالغ بر 20000 مسجد در سراسر کشور چین وجود دارد.

برخلاف باور عمومی، گردشگران مسلمانی که قصد سفر به چین و بازدید از این کشور را دارند می‌توانند از امکانات نسبتا مناسبی همچون خوراک حلال، مسجد و بازار اسلامی برخوردار باشند.
خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) در این باره خبر داد: «سامانتا تان چیو تینگ» خبرنگار خبرگزاری «برناما» در «پکن» تجربیات و نظرات خود را درباره این موضوع به اشتراک گذاشته است که در پی می‌آید.
«به عقیده من شاید برخی از گردشگران مسلمان نسبت به سفر به چین و بازدید از این کشور دچار تردید هستند زیرا فکر می‌کنند دسترسی به غذای حلال در این سرزمین ممکن است دشوار باشد.
اما واقعیت چیز دیگری است. من شخصا از مشاهده جمعیت مسلمانان و فرهنگ و سنن آنان درپکن شگفت زده شدم.
من به تازگی به اتفاق چند نفر از همکارانم از بخش مسلمان نشین پکن دیدن کردیم. ما در طول اقامت خود می‌خواستیم از خوراک حلال استفاده کنیم. بر خلاف تصورمان، کمبودی از فروشگاه‌های عرضه کننده محصولات و خوراک حلال مشاهده نکردیم. وقتی که از اماکن گردشگری و تفریحی شهر و اطراف آن بازدید کردیم دریافتیم که رستوران‌هایی وجود دارند که توسط مسلمانان اداره می‌شوند. با کمی کنجکاوی متوجه شدیم که تنها در پایتخت افزون بر 2000 فروشگاه عرضه کننده خوراک حلال وجود دارد که طیف وسیعی از خرده‌فروشان خیابانی تا رستوران‌های مجلل را در بر می‌گیرد که در آن‌ها نه تنها خبری از گوشت خوک و مشروبات الکلی نیست بلکه تمام احکام شریعت اسلامی درباره الزامات حلال رعایت می‌شود. شناسایی این مکان‌ها نیز کار ساده‌ای است زیرا سبک و سیاق اسلامی را بر در و دیوارشان می‌توان به وضوح دید.
علاوه بر خوراک، اماکن توریستی اسلامی هم در پکن کم تعداد نیستند از جمله مسجد «نیوجی»، که گفته می‌شود قدیمی‌ترین و مهمترین مسجد در چین است.مسجد «دونگسی» نیز قدمت آن به دوران سلسله «یوان» بر‌می‌گردد و امروز انجمن اسلامی پکن در این مکان واقع است.
مسجد «هوآشی» نیز محل اصلی اجتماع جامعه مسلمان پکن است.
نخستین مساجد در چین حدود 1400 سال پیش بنا شد. امروزه بالغ بر 20000 مسجد در سراسر کشور چین وجود دارد که اغلب آنها در استان‌های «گانسو»، «شین‌جیانگ»، «یون‌ نان» و «کینگهای» واقع هستند.
کشور چین به منظور ترغیب گردشگران مسلمان خارجی به سفر به این کشور به طور پیوسته در حال بهبود بخشیدن به امکانات و خدمات گردشگری منطبق با برند حلال است. ارائه بروشورهای مختلف و راهنمای گردشگری به زبا‌های گوناگون، گردشگران مسلمان از کشورهای مختلف را در ثبت خاطره‌ای خوب از این کشور کمک می‌کند.

مطالب مرتبط:

سی ان ان: ترامپ بنیاد خیریه خود را منحل می کند

ا

حوزه علمیه چنارلی ،گنج فقهی ترکمن صحرا

دونالد ترامپ: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شو

نزدیک 15 هزار میانماری به چین فرار کرده‌اند

ا

نوشته شدن شعارهایی نژادپرستانه بر دیوار مسجدی در ف

حمله هوایی ارتش افغانستان؛ دست‌کم ۱۵ عضو گروه طالب

هشدار در زمینه شرایط ناگوار انسانی در صعده

ی

سازمان ملل: مسلمانان آراکانی مورد سوء استفاده جنسی

انتقاد مولانا گرگیج از بی تفاوتی سران کشورهای اسلا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات