b_300_300_16777215_10_images_1111123.jpg

بقای داعش در اختلاف بین شیعه و سنی است و این گروه با بهره برداری از آن بر شعله‌های خصومت فرقه‌ای بین شیعه و سنی دامن می‌زند . . .

روزنامه «تودی زمان» چاپ ترکیه طی یادداشتی تحت عنوان «بیزاری شیعه و سنی از هم نیروی حیات بخش داعش است»، نوشت: داعش با اقدامات وحشیانه چون شکنجه و کشتن افراد جهان را در بهت فرو برده است.
بقای داعش در اختلاف بین شیعه و سنی است و این گروه با بهره برداری از آن بر شعله‌های خصومت فرقه‌ای بین شیعه و سنی دامن می‌زند. در سال‌های گذشته تا کنون ده‌ها هزار مسلمان شیعه و سنی که به طور غالب از سوی حامیان منطقه‌ای حمایت می‌شوند، همدیگر را به شکل وحشیانه‌ای شکنجه داده یا به قتل می‌رسانند و بیم سلطه یکی بر دیگری را دارند.
تودی زمان در خاتمه این یادداشت ضمن اشاره به حمایت‌های ایران از نیروهای انقلابی منطقه اعم از شیعه و سنی و بسیج آن‌ها علیه آمریکا و نیز حمایت از دولت‌های عراق و سوریه و نیز در نقطه مقابل حمایت‌های عربستان سعودی از سنی‌ها که راهبردش ممانعت از تسلط ایران در منطقه است و در بعضی مواقع ایران را تهدیدی جدی‌تر تا داعش می‌داند، نوشت: آمریکا در حمله علیه مواضع داعش در سوریه تنها تا این لحظه کمک‌های غیر کشنده نظامی چون دوربین دید در شب و غذاهای حاضری ارائه کرده در صورتی که اهالی سنی منطقه خواهان حملات کشنده نظامی بیشتر و ایجاد منطقه پرواز ممنوع بودند و این‌ها باعث شده تا سنی‌های منطقه سرخورده شوند.

این روزنامه می نویسد امروزه تنش‌های قومیتی زیادی بین شیعه و سنی وجود دارد و مادامی‌که این گروه‌ها به ویژه ایران و عربستان تنش‌های قومیتی را متوقف نکرده و در تلاش جهانی علیه داعش تشریک مساعی نکنند، نمی‌توان داعش را مغلوب کرد.

مطالب مرتبط:

ناوگروه آمريكا در خليج فارس داراى 300 موشك تاماهاک

 

تمدید آتش‌بس بین گروه طالبان و دولت افغانستان

هشدار نخست وزیر سومالی درباره پیوستن به داعش

مولوی جلیل احمد موحدی:بنا به فرموده پيامبراسلام،

 

مولانا عبدالحمید: سعه صدر، اجرای عدالت و وحدت و هم

نشنال اینترست:ترامپ ادامه دهنده راه اوباما خواهد ب

 

۴۶ جنگجوی طالبان اززندان آزاد شدند/ طالبان با تمد

زندگینامه حاج مقصود آخوند یزدانی(رح)

گرایش روزافزون زنان به اسلام در کوبا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات