b_300_300_16777215_10_images_233.jpg

یک نماینده کویتی در ادامه اتهام‌زنی‌های کشورهای عربی به تهران، ایران را متهم کرد قصد اشغال کویت را دارد.

«جمعان حربش» عضو مجلس امت کویت در اظهاراتی ضد ایرانی ادعا کرد، شواهد گذشته نشان می‌دهد نیت‌های خصمانه ایران در قبال کویت واقعا جدی است.
حربش در گفت‌وگوی با «الخلیج آنلاین» مدعی شد: «(درک کردن) خطر ایران نیاز به هوش بالا یا تحلیل ندارد بلکه شواهد بسیاری در این مورد وجود دارد، خصوصا اینکه ایران هر وقت فرصت مناسب پیدا کرده، کشورهای بزرگتر از کویت را اشغال کرده است مثل عراق یا لبنان. اکنون در لبنان جناحی نظامی به نام حزب‌الله وجود دارد که کنترل این کشور را در دست دارد و در جنگ‌های خارجی نیز شرکت می‌کند؛ یمن هم به همین وضع دچار می‌شد اگر عربستان و ائتلاف عربی دخالت نمی‌کردند».
وی سپس خواستار افزایش حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن شد تا به گفته وی در برابر «طرح ایرانی» در یمن بایستد.
حربش درباره گام‌های سیاسی علیه ایران، طرح فراخونی سفرای کشورهای حاشیه خلیج فارس از ایران را ستود. پیش از این برخی روزنامه‌های سعودی به این اقدام تحریک کرده بودند.
این سخنان در ادامه موج ضدایرانی در کویت و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بیان می‌شود. بیست و دو مردادماه امسال (1394) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات، در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد.
این موج ضد ایرانی به جایی رسید که «احمد جارالله» سردبیر روزنامه کویتی «السیاسه» که سیاست ضد ایرانی و ضد مقاومت دارد، و همچنین روزنامه «القبس» این کشور در گزارشی به قلم «محمد عبدالمحسن المقاطع»، خواستار تشدید مواضع سیاسی کشورهای عربی علیه ایران شدند و از اعضای شورای همکاری خلیج فارس خواستند تا سفرایشان را از تهران خارج کنند.

مطالب مرتبط:

تصاویر هتک حرمت به قرآن و سایر مقدسات جنجال برخی ر

ا

حفاری نفت و گاز در فرانسه ممنوع می‌شود

یک مرکز فرهنگی اسلامی در سوئد به آتش کشیده شد

فلسطینیان از انگلیس شکایت می‌کنند

روزگار سخت اویغورهای چینی مسلمان، زیر سلطه حکومت پ

پیش‌بینی ایپسوس از دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری

داعش به حمله موشکی ایران واکنش نشان داد

مساجد پناه گاه افراد سیل زده در هیوستون امریکا

ترامپ: دخترش ایوانکا را به عنوان سخنگوی امور زنان

ا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز