b_300_300_16777215_10_images_169.jpg

امام جمعه اهل سنت تازه ياب از توابع شهرستان مانه و سملقان گفت: وحدت کلمه اي است که خداوند متعال در قرآن کريم و رسول اکرم (ص) بارها به طور مکرر در احاديث خود بر آن تأکيد کرده است.

"حاج آخوند عبدالله خوش نظر"امام جمعه اهل سنت تازه ياب از توابه شهرستان مانه و سملقان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته  در تعريف وحدت اظهارداشت:وحدت یعنی اتحاد، همبستگی، همدلی، باهم بودن و بر علیه یکدیگر جبهه و جهت نگرفتن و در این برهه از زمان اتحاد و وحدت و همدلی بسیار لازم وضروری است.
آخوند خوش نظر تصريح کرد: قرآن به تفرقه افکنان هشدار داده و آنها را جداى از اسلام و دشمن مسلمانان معرفى کرده و با قاطعیت میفرماید"ان الذین فرقوا دینهم و کانوا شیعا لست منهم فی شیء انما امرهم الى الله"همانا کسانى که آیین خود را پراکنده ساختند، و به گروه‏هاى گوناگون تقسیم شدند، تو هیچ گونه رابطه‏ اى با آن‏ها ندارى، سر و کار آن‏ها تنها با خدا است.
وي بيان داشت:دشمنان اسلام سعی دارند با ایجاد درگیری های مذهبی در کشورهای اسلامی جلوی رشد و پیشرفت مسلمانان را بگیرند و زنجیره اتحاد مسلمانان را بشکنند در حالی که کور خوانده اند و مسلمانان هرگز اجازه نخواهند داد آنها با این افکار شیطانی دست پیدا کنند.
وي همچنين با اشاره به اهميت خواندن نماز اضافه کرد:همه مسلمانان وظيفه ديني دارند، در هر شرايطي نمازرا برپادارند، چراکه رسول اکرم(ص) در سخت ترين شرايط نماز را به پا مي داشت، چراکه نماز نجات دهنده انسان ها از آتش جهنم است.
امام جمعه اهل سنت تازه ياب خاطرنشان کرد:اين دنيا همچون کاروان سرايي است که همه ما در آن ميهمان هستيم، پس بيايم با خواندن نماز و انجام اعمال صالح خشنودي خداوند و پيامبر عزيزمان و همچنين سعادتمندي خودمان را درنيا و آخرت فراهم بکنيم

مطالب مرتبط:

۲۰۱۵ بدترین سال در ۶ سال گذشته برای مردم افغانستا

 

مولوی احمد قهستانی: شما با خدا همتایی قرار ندهید،

زمزمه های کودتای نظامی دیگر در ترکيه در سال 2017

 

در 2 سپتامبر هر سال درچین سگ‌ها پادشاهی می‌کنند

ارسال هوایی 21 تن غذا به دیرالزور

رهبر جماعت اسلامی بنگلادش اعدام شد

انتقاد شدید نماینده زاهدان از بی توجهی دولت به محر

دمشق در ماه رمضان

آیت الله نورمفیدی :گروه های تکفیری آبروی اسلام را

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات