b_300_300_16777215_10_images_3996.jpg

شیخ ماهر حمود از عالمان برجسته اهل سنت لبنان تاکید کرد: مسجد مبارک الاقصی امروز با وجود خیانت و خلف وعده و جهل برخی کشورهای عربی ، مقاومت می کند و پیروزاست.

شیخ ماهر حمود درخطبه های نماز جمعه این هفته در شهر صیدا در جنوب لبنان اظهار داشت: هنگامی که صهیونیست ها در سال 1969 مسجد الاقصی را به آتش کشیدند، گولدا مایر نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی گفت که شب ها را از ترس واکنش کشورهای عربی سپری می کردم اما وقتی که صبح ها از خواب برمی خاستم و واکنشی صورت نمی گرفت، دریافتم که این امت عربی خواب است و ما هرکاری که می خواهیم، می توانیم انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز نمی تواند این گونه سخن بگوید زیرا در قدس و مسجد الاقصی، پسران و دختران ، زنان و مردان و مدافعان این مسجد مبارک حاضر هستند و در مقابل توطئه ها با همتی بلند و اراده ای قوی ایستاده و با دندان ، سنگ و حنجره هایشان مبارزه می کنند.
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت تصریح کرد: امروز درغزه و در تونل های زیرزمینی موشک ها آماده هستند تا هر نقطه ای از فلسطین اشغالی را هدف بگیرند و در لبنان هم مقاومت آماده است تا وارد نبردی بی سابقه با دشمن صهیونیستی شود.
شیخ ماهر حمود گفت: محاسبات اسراییل که در گذشته با دو انتفاضه ملتی بیدار مواجه شده و امروز هم آماده آغاز انتفاضه های سوم و چهارم است، تغییر کرده است.
این عالم برجسته اهل سنت لبنان افزود: امروز دیگر سال 1969 میلادی نیست و رژیم صهیونیستی شکست های دردناکی را در جنگ های متعدد از مقاومت لبنان و غزه متحمل شده است.
وی اظهارداشت: امروز اوضاع به طور کلی تغییر کرده و ملت و مقاومت شرافتمند فلسطین تاکید می کنند که به خیانت عربی توجهی ندارند و فتنه هایی که در کشورهای عربی ایجاد شده تاثیری در عزم و قدرت آنها برای حرکت به جلو ندارد.
دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت خاطرنشان کرد: شاید توطئه آمریکایی – اسراییلی وعربی در نابود کردن کشورهای عربی به ویژه عراق ، سوریه و لیبی موفق بوده و سازمان های امنیتی آمریکا و غربی هم با ایجاد گروه های تکفیری تروریست با نام ها و شکل های مختلف توانسته اند بیشتر توطئه های خود را عملی کنند اما در نابود کردن اراده شرافتمندان و نیروهای مقاومت و اهل ایمان موفق نبوده اند.
شیخ ماهر حمود تاکید کرد: مسجد مبارک الاقصی امروز با وجود خیانت و خلف وعده و جهل برخی کشورهای عربی ، مقاومت می کند و پیروزاست.
این عالم برجسته اهل سنت در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تصریح کرد: امروز موقعیت سیاسی و نظامی نتانیاهو در مقایسه با گولدا مایر بسیار قوی تر است و در اتاق عملیات مشترک در اردن « الموک» برخی کشورهای عربی و اسراییل حاضر هستند و درصدد نابود کردن سوریه هستند.
« گولدا مایر با مقاومت فلسطین و سه نه عریی « نه صلح ، نه اعتراف و نه مذاکرات» مواجه بود و این رویاها را هم به خواب نمی دید، امروز نتانیاهو توافق های امضا شده کمپ دیوید، اوسلو و وادی عربه را در اختیار دارد و نمی توان کتمان کرد که بزرگتر از این ها توافق هایی زشت تر اما اعلام نشده با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس دارد».
وی تاکید کرد که نتانیاهو با وجود همه این ها نمی تواند از خطوطی که امروز ما را در موقعیتی قوی تر قرار داده است، عبور کند.
شیخ ماهر حمود همچنین به تصمیم ترکیه برای زیارت مسجد الاقصی توسط حجاج اشاره کرد و گفت: اگر اهالی قدس این تصمیم را حمایت از مقاومت خود بدانند، الحمد لله اما اگر صهیونیست ها از آن استقبال کنند باید آن را رد کرد و در هر صورت تصمیم گیری برعهده اهالی قدس شریف است.
این عالم برجسته اهل سنت، صدور فتواهای مشکوک را که مدعی است به بهانه اختلاط با مردان، زنان نمی توانند در دفاع از مسجد الاقصی مشارکت کنند، محکوم و تاکید کرد: این فتواها بر اصول و مفاهیم واقعی اسلام استوار نیستند و با هدف خدمت به همپیمانی آمریکا ، اسراییل و برخی کشورهای عربی صادر شده اند.

مطالب مرتبط:

سفیر رژیم صهیونیستی در ترکیه استوارنامه خود را تسل

کوچکترین تروریست انگلیسی در عراق کشته شد

مسعود بارزانی : زبان تهدید را از سوی هیچ کشوری نمی

وزیر جنگ داعش کشته شد

و

دنیای اسلام و ضرورت های ائتلاف و اتحاد

پرورش جنین نیمه انسان و نیمه خوک

امیر کویت بودجۀ خودش را کاهش داد

یک زن برای نخستین بار در عربستان سعوی به سمت معاون

ممنوعیت فعالیت‌های اسلامی در مغولستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نظرسنجی

آیا با راه اندازی شبکه ماهواره ای اهل سنت ایران در داخل کشور موافق هستید؟
  • رای: 0%
  • رای: 0%
جمع رای:
اولین رای:
آخرین رای:

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز