b_300_300_16777215_10_images_3992.jpg

 امام جمعه اهل سنت بخش اسالم گفت: داعش از اهل سنت نیست و علمای اهل سنت اعتقاد دارند داعش دست پرورده آمریکا و اسراییل است و آنها برای دین اسلام کار نمی کنند.

حجت السلام و المسلمین تاج الدین برزکوهی ضمن تسلیت 26 شهریور سالروز شهادت ماموستا شیخ الاسلام نماینده سابق خبرگان در استان کردستان اظهار داشت: شهادت ماموستا شیخ الاسلام ضایعه ای برای مسلمانان بوجود آورد و کسانی که با هدف ضریه به دین و اسلام چنین مشکلاتی را بوجود می آورند نه تنها نمی توانند به این دین الهی اسلام ضربه وارد کنند بلکه افرادی چون شیخ الاسلام با خون خود دین اسلام را آبیاری و زنده می کنند و به جای از دست دادن این افراد ما جایگزین هایی جدید برای دین پیدا خواهیم کرد.
وی افزود: چنین اعمالی از سوی دین اسلام و رسول خدا (ص) به هیچ کس توصیه نشده است و چنین تروریست هایی نه تنها مسلمان نیستند بلکه از صهیونیست ها نیز بدترند. اینها باید بدانند مسلمانان ایران اعم از شیعه و سنی مثل 5 انگشت دست هستند که وقتی در برابر آنها قرار گرفتند مانند مشتی بر آنها فرود خواهند آمد.
امام جمعه اهل سنت اسالم با بیان اینکه شیعیان و اهل سنت واقع بین هستند و این افراد را از خود طرد می کنند گفت: شیعه و سنی ایران نمی گذارد این افراد وحدت و همدلی موجود را برهم بزنند و اهل سنت ایران چنین ترورهایی را همیشه محکوم کرده است و در آینده نیز محکوم می کند.
حجت الاسلام برزکوهی ادامه داد: بنا به فرمایش رهبر انقلاب شیعه و سنی برادرند و یک روح هستند که در دو جسم زندگی می کنند و به قول آیت الله سیستانی اهل سنت جان ماست و اهل سنت نیز می گویند شیعیان جان ما هستند.
وی تأکید کرد: کسانی که ماموستا شیخ الاسلام را کشتند و یا شیعیان را به شهادت می رسانند از اهل سنت نیستند و اهل سنت نیز اعتقاد دارد که شیعیان نسبت به آنها دید بدی ندارند.
این عالم اهل سنت تالش بزرگ با بیان اینکه اهل سنت رفتارهای جنایتکارانه داعش را در کشورهای اسلامی محکوم می کند اظهار کرد: داعش از اهل سنت نیست و علمای اهل سنت اعتقاد دارند داعش دست پرورده آمریکا و اسراییل است و آنها برای دین اسلام کار نمی کنند.
امام جمعه اهل سنت بخش اسالم افزود: اعمال و رفتار داعش هیچ تطبیقی با سیره و رفتار پیامبر (ص) ندارد و ما آنها را خارج از اسلام می دانیم چرا که در هیچ جای اسلامی دستوری برای مسلمان کشی جهت القای اعتقادات وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

مسلمانان با دست چپ غذا نخورند

امام جمعه اهل سنت گنبد:مومنان باید نسبت به هم رئوف

290 ایرانی در ترکمستان زندانی‌اند

سنتکام: جنگ با ایران با منافع راهبردی امریکا و جام

 

ارسال خودروهای زرهی برای نیروهای کرد-عرب سوریه تصم

ا

نماینده سراوان در بیمارستان بستری شد

سفره افطار 3500 نفره بیناد «میراث ما» ترکیه در مسج

اعزام تفنگداران دریایی انگلیس به خلیج فارس

 

توافق سازمان ملل و کابل برای حمایت مالی از پلیس اف

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات