b_300_300_16777215_10_images_gallery_197-650x330.jpg

یک برنامه‌نویس رایانه در مصر با هک کردن پایگاه اینترنتی گروه تروریستی داعش، به تصاویر اصلی سربریدن و آتش زدن قربانیان دست یافت و از وجود ویدیوهای آتش زدن قربانیان خبر داد که هنوز پخش نشده‌اند.

 

  “احمد سماره” گفت: پایگاه اینترنتی داعش را یک ماه پیش، هک کردم. وقتی داعش، “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی را به آتش کشیدند، دقیقاً در روز ۳ فوریه، به سرور داعش نفوذ کردم و همه فایل های موجود در آن سرور را مرور کردم، تا به فایلی رسیدم که ویدیوهای اعدام، قتل، آتش زدن و سربریدن را پنهان می‌کنند و از آن چه در آن فایل دیدم، وحشت‌زده شدم.

وی با بیان این که ویدیوی کامل آتش زدنِ خلبان اردنی را مشاهده کرده است، خاطرنشان کرد: تصویربرداری این فیلم، وقت زیادی از آن ها گرفته است. آن ها برای این که کار، به بهترین صورت فیلم‌برداری شود، برخی از صحنه‌ها را چند بار تکرار می‌کردند. فیلم‌برداری از این صحنه‌ها را افرادی خارجی به عهده داشتند که انگلیسی را به صورت روان و سلیس صحبت می‌کردند. کارگردان نیز آمریکایی بود و این مسئله را از لهجه‌اش فهمیدم، اما بقیه از کشورهای مختلف بودند. صحنۀ آتش زدن معاذ کساسبه چند بار تکرار شد. کارگردان عصبانی می‌شد و از آن ها می‌خواست مرتب این تصویر را تکرار کنند، تا این که عملاً صحنۀ آتش زدن را انجام دادند. آن ها واقعاً او را آتش زدند و هیچ فتوشاپی در کار نبود.

سماره افزود: در میان ویدیوها، ویدیوهایی هم از آتش زدن دو ژاپنی وجود داشت که داعش هنوز آن را پخش نکرده است. در میان فیلم‌های پخش نشده، فیلم‌هایی هم از سر بریدن شماری افراد خارجی وجود داشت. این هکر مصری درباره ویدیوی سربریدن قبطی های مصری در لیبی نیز گفت: این فیلم را یک هفته پیش از پخشِ آن، دیدم و متأسفانه نمی‌دانستم که قربانیان مصری هستند و از آن جا که نمی‌دانستم داعش افرادی مصری را ربوده است، گمان نمی‌کردم این قربانیان مصری باشند. سربریدنِ افراد، در فاصله‌ای بسیار زیاد از پخش فیلم آن صورت گرفت، زیرا ویدیوی آن ها، یک ماه پیش از پخش، تهیه شده بود. در فیلمی که من مشاهده کردم، قربانیان، هنگام سربریده شدن، جیغ می‌کشیدند. وی با اشاره به این که کارگردانان و تهیه‌کنندگان این فیلم نیز خارجی بودند، پنج دوربین را برای فیلم‌برداری از این جنایت به کار گرفتند و برای تدوینِ آن از جلوه صوتی و تصویری و موسیقی استفاده کردند. آن ها از جلوه به شیوه‌ای مطالعه شده استفاده می‌کردند، بعضی مواقع آن را کُند می‌کردند و هنگام کشتن آن را تند می‌کردند تا در بیننده، رعب و وحشت ایجاد کنند و این همان شیوه‌ای است که در فیلم‌های جهانی به کار گرفته می‌شود.

سماره در ادامه گفت: وقتی فیلم سر بریدن مصری پخش شد، تازه متوجه شدم که این افراد مصری بودند. به همین سبب، فوری تصاویر آنان را پخش کردم. هنگامی که ۴۷ فیلم موجود در سرور را به صورت سطحی بررسی می‌کردم، نمی‌دانستم این افراد مصری هستند و حتی نمی‌دانستم که داعش شماری مصری را ربوده است.

وی تاکید کرد: ویدیوی سربریدن مصری ها را به صورت کامل و بدون مونتاژ روی سرور مشاهده کردم. در میان قربانیان، پیرمردی بنگالی بود که بسیار ترسیده بود و بدون صدا گریه می‌کرد. هر بار یکی از قربانیان حرف یا جیغ می‌زد، کارگردان “کات” می‌داد و کار را از سر می‌گرفتند.

هکر مصری خاطرنشان کرد: همه صداهایی که بر روی این فیلم گذاشته شده است، استودیویی و افکت هستند.

سماره همچنین گفت: علاوه بر این، ویدیوی سربریدن اشخاص ژاپنی و اروپایی و ده‌ها ویدیوی مربوط به آتش زدن ژاپنی ها به شیوۀ آتش زدن الکساسبه نیز در این فایل مشاهده کردم.

مطالب مرتبط:

حفاریهای رژیم صهیونیستی باعث ریزش بخشی از دیوار غر

مسلمانان زکات خود را به پناهجویان بدهند

عملیات دستگیری اعضای جنبش گولن در ترکیه

ا

رجب طیب اردوغان:لایحه بازگشت حکم اعدام در پارلمان

ا

افزایش چشمگیر اسلام‌هراسی در اتریش

یونسکو مسجدالاقصی را یک مکان متعلق به مسلمانان دان

رئیس جمهور فیلیپین تهدید کرد افراد فاسد را از بالگ

ا

دونالد ترامپ: محمد علی کِلی را عفو می‌کنم

خسارت سنگین باران به داعش!

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز