b_300_300_16777215_10_images_3977.jpg

گروهی از دانشجویان قدیمی‌ترین دانشگاه نیوزیلند در حال برگزاری هفته شناخت اسلام با هدف از بین‌ بردن تصورات نادرست در مورد دین اسلام هستند.

دانشجویان مسلمان دانشگاه «اتاگو» نیوزیلند از دوستان، هم‌دانشگاهی‌ها و کارکنان دانشگاه دعوت کرده‌اند تا با شرکت در برنامه‌ها هفته شناخت اسلام، با این دین مبین بیشتر آشنا شوند
حشمت‌الله لفرایی، رییس انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه اتاگو می‌گوید: تصورات نادرستی در مورد حقوق، برابری و آزادی زن در اسلام وجود دارد. ما می‌خواهیم یک درک جدید از اسلام و مسلمانان به افراد ارائه دهیم.
لفرایی گفت: مردم شهر «دنیدن» (مرکز استان اتاگو که دانشگاه اتاگو در آن قرار دارد) نسبت به فرهنگ‌های مختلف بسیار پذیرا هستند، با این حال همچنان تصورات نادرستی در مورد اسلام و مسلمانان وجود دارد.
دانشگاه اتاگو با 700 دانشجوی مسلمان از 50 کشور مختلف به دلیل ارائه تجربه و فضایی مثبت به دانشجویان تقدیر شده است.
هفته آشنایی با اسلام دانشگاه اتاگو که از روز دوشنبه آغاز شده، تلاش می‌کند با برگزاری برنامه‌های مختلف در این یک هفته، تصورات قالبی نادرست درست در مورد اسلام را بزداید.
همایشی با موضوع «صلح بین ادیان» و برنامه «ملاقات با یک مسلمان» از جمله برنامه‌هایی است که در طول این هفته برگزار خواهد شد.
«گرگ هیوسان»، روحانی مسیحی دانشگاه اتاگو با استقبال از برگزاری هفته آشنایی با اسلام گفت: این یک برنامه بسیار معنوی برای مسلمانان است تا دیگران را دعوت به شناخت بیشتر دین اسلام کنند.
نیوزیلند حدود 5 میلیون جمعیت دارد که کمتر از دو درصد آن‌ها مسلمان و حدود 44 درصد مسیحی هستند.

مطالب مرتبط:

دومین عملیات هوایی مشترک روسیه و ترکیه در الباب

ا

یکی از علمای اهل سنت در اربیل عراق ترور شد

ا

بیش از ۵۰۰ نفر در دبی مسلمان شد

مصاحبه مطبوعاتی مشترک اردوغان – پوتین: باهمه گروهه

رای کمیسیون حقوق بشر هلند به استفاده از حجاب در سر

خطیب جمعه پاوه : دولت‌های جنگ‌افروز می‌خواهند بعد

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 5

?

معلم: انتخابات سوریه ربطی به سازمان ملل ندارد

پردرآمدترین مشاغل در روسیه کدامند؟

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز