b_300_300_16777215_10_images_gallery_images16.jpeg

"الیانا مارینگو"، قاضی دادگاه ایالت کبک در شرق کانادا از "رانیا العلول" خواست تا در هنگام جلسه محاکمه حجاب خود را بردارد.

 

این قاضی از رانیا العلول خواست در مقابل قاضی با لباسی مناسب(بدون پوشش سر یا کلاه و یا عینک دودی) حاضر شود، زیرا دادگاه یک محیط "سکولار" است و بر این مبنا، حجاب در آن یکی از موارد ممنوعه به شمار می‌آید.

مارینگو از این زن مسلمان خواست تا یا حجاب خود را بردارد و یا وکیلی برای دفاع از خود تعیین کند اما زن مسلمان از برداشتن حجاب خود امتناع کرد و پوشیدن حجاب را اقدامی برخاسته از اعتقادات دینی خود دانست و گفت که پول کافی برای تعیین وکیل مدافع ندارد؛ از این رو قاضی نیز جلسه را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت.

رانیا العلول پس از پخش نوار صوتی جلسه دادگاه در یکی از رادیوهای محلی، گفت: پس از سخنان قاضی و تصمیمی که در پایان جلسه اتخاذ کرد، احساس کردم که من کانادایی نیستم. من در حالی که محجبه بودم به این کشور آمدم و هنگام اخذ ملیت کانادایی در برابر یک قاضی کانادایی سوگند یاد کردم؛ اما موضع این زن قاضی در دادگاه مرا به وحشت انداخت.

سمیر زبیری فعال حقوق بشر و سخنگوی انجمن مسلمانان کانادا در مونترال در این باره گفت: در طول ده ها سال پیش یهودیان در جلسات دادگاه های ایالتهای کانادا با کلاه‌های مخصوص خود و زنان مسلمان نیز با پوشیدن حجاب حاضر می‌شدند.

وی افزود: این نخستین بار نیست که یک زن محجبه در جلسه دادگاه حاضر می‌شود. من گمان می‌کنم که قاضی نیز این مساله را به خوبی می‌داند؛ پس این مساله حتی نیاز به بحث و مناقشه هم ندارد.

مطالب مرتبط:

ادعای نژادپرستی علیه اتباع عربستان در ایران!

یک داعشی در ترکیه به حبس محکوم شد

امام جمعه خنج:بزرگترین مشکل دنیای اسلام در عدم ش

مولانا عبدالحمید :سکوت در قبال ظلم دولت چین علیه م

 

فلسطین به مرحله آزادسازی نزدیک شده است

شکایت عراق از ترکیه در شورای امنیت

ضرب و شتم یک مرد مسلمان در نیویورک با فریاد «داعش،

تلاش داعش برای جذب خبرنگار انگلیسی

آمریکایی اسلام‌ستیز 2 تن را با چاقو کشت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات